Vetrex Sokół Kościerzyna chce pójść za ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Niepokonany od sześciu spotkań Vetrex Sokół Kościerzyna powalczy w sobotę o przypieczętowanie utrzymania na pierwszoligowych parkietach. Kościerskiej ekipie wystarczy remis z WKS Grunwaldem Poznań.

Podopieczni Andrzeja Gryczki po raz ostatni znaleźli pogromcę blisko dwa miesiące temu, przegrywające wyjazdowe starcie z Warmią Traveland Olsztyn. Od tego czasu kościerska drużyna nie przegrała jednak ani jednego z sześciu kolejnych meczów, pokonując AZS UKW Bydgoszcz, Polski Cukier-Pomezanię Malbork i SMS ZPRP Gdańsk oraz remisując z MKS-em Poznań, Realem Astromalem Leszno i Meblami Wójcik Elbląg.

Dziewięć punktów zdobytych na przełomie lutego i marca pozwoliło ekipie z Kaszub odskoczyć od pozostałych drużyn walczących o utrzymanie i zadomowić się bliżej środka ligowej tabeli. Podopiecznym Gryczki do zapewniania sobie ligowego bytu brakuje raptem jednego punktu. Cel ten chcą osiągnąć w sobotę, wygrywając z WKS Grunwaldem Poznań.

- Chcemy wygrać, by już jak to mówią mieć "święty spokój" zacząć myśleć o przyszłym sezonie - stwierdza szkoleniowiec Sokoła, zapewniając, że nie obawia się starcia z ekipą z Wielkopolski. - Nie sądzę, żeby Grunwald mógł nas czymkolwiek zaskoczyć. To jednak oczywiście sport, piłka ręczna jest nieobliczalna i wszystko zweryfikuje boisko  - dodaje.

Sokół do sobotniego spotkania przystąpią najprawdopodobniej w najmocniejszym zestawieniu, choć drobne problemy zdrowotne zgłaszał Jakub Reichel. Początek meczu o godz. 18:00.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Źródło artykułu: