UKS PCM odjechał w drugiej połowie - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - Sparta Oborniki

Dzięki przełamaniu w drugiej połowie, UKS PCM Kościerzyna pokonał Spartę Oborniki 30:21. Zawodniczki zespołu gości jeszcze w 35 minucie spotkania prowadziły różnicą trzech trafień.

UKS PCM Kościerzyna znajduje się na drugim miejscu w lidze, natomiast drużyna z Obornik plasuje się w środku tabeli. Spotkanie odbywało się w Kościerzynie, więc mimo kilku wpadek, faworytkami były zawodniczki z Kaszub. Zespół gości postawił jednak trudne warunki.

Co prawda po dwunastu minutach i bramce Weroniki Sus 5:1 prowadził UKS PCM, jednak w ciągu następnych czterech minut oborniczanki doprowadziły do remisu. Po raz pierwszy na prowadzenie wyszły w 20 minucie po celnym rzucie Joanny Gładeckiej. Do końca pierwszej połowy to Sparta miała przewagę i wygrała tę część meczu 14:12.

W 39 minucie na tablicy wyników widniał rezultat 13:16 i od tego czasu na boisku istniał już tylko zespół z Kościerzyny. Podopieczne Dariusza Męczykowskiego w ciągu trzynastu minut zdobyły dwanaście bramek, tracąc zaledwie jedną i po rzucie Martyny Żukowskiej prowadziły 26:17! Do końca mecz był już wyrównany i UKS PCM nie roztrwonił wypracowanej w drugiej połowie przewagi, wygrywając ostatecznie 30:21.

UKS PCM Kościerzyna - Sparta Oborniki 30:21 (12:14)

UKS PCM: Liskowska, Perłowska - N.Brzezińska 5, Rybakowska 4, Sus 4, Wójcik 3, Gutkowska 3, Siekańska 3, Ziemienowicz 2, Szprengier 2 Żukowska 1, Pesel 1, Konofał 1, Bulkowska 1 oraz Leśniak Kary: 12 min. Karne: 2/4.

Sparta: Kochańska - Gładecka 6, Cieśla 4, Filoda 3, Niedzielska 3, Wasiak 2, Nowak 2, Walkowiak 1 oraz Kaszkowiak, Zwolińska, Durka. Kary: 6 min. Karne: 1/1.

Kary: UKS PCM - 12 min. (Siekańska 4 min., Konofał 4 min., Gutkowska 2 min., Ziemienowicz 2 min.), Sparta - 6 min. (Filoda 2 min., Cieśla 2 min., Durka 2 min.). Sędziowie: Kowalak, Marciniak. Widzów: 70.