Superliga: Pogoń bliżej medalu (wyniki)

Już w piątek szczypiornistki z PGNiG superligi rozpoczęły rywalizację o brązowy medal. Niespodziewanie Vistal Gdynia uległ przed własną publicznością Pogoni Baltica Szczecin.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie znakomicie rozpoczęły piłkarki ręczne ze Szczecina. Podopieczne Adriana Struzika w pierwszych minutach meczu narzuciły rywalkom swoje warunki - 8:5. Szczypiornistki Pogoni nie zdołały jednak długo utrzymać prowadzenia. Po trafieniu Patrycji Kulwińskiej gdynianki zdołały doprowadzić do remisu 10:10. Przełomowym momentem meczu okazała się 53 minuta. Szczecinianki zdołały wypracować trzybramkowe prowadzenie 27:24. Po tym ciosie Vistal już się nie podniósł i zakończył spotkanie porażką 25:30.

W rozegranym pierwszym spotkaniu dwumeczu, którego stawką jest 5. miejsce w PGNiG Superlidze szczypiornistki Energii AZS Koszalin pokonały przed własną publicznością Start Elbląg. Mecz rozpoczęł się od wyrównanej gry, później jednak zarysowała się przewaga koszalińskich Akademiczek - 7:4. Szczypiornistki Startu nie zamierzały dawać za wygraną, doprowadziły do remisu 8:8. Decydujący dla losów spotkania okazały się ostatnie minuty, w których Akademiczki wypracowały trzybramkową zaliczkę 30:27.