Superliga: Vive Targi w finale, Remontada w Szczecinie (wyniki)

Piłkarze ręczni Gaz-System Pogoni Szczecin pokonali przed własną publicznością MMTS Kwidzyn 27:18 (13:4) i zagrają o 5. miejsce. Rywalem szczecinian będzie Chrobry Głogów lub PGE Stal Mielec.

Szczypiorniści Vive Targów Kielce nie mieli kłopotów z odniesieniem zwycięstwa w Puławach i zapewnieniu sobie awansu do finału PGNiG Superligi. Podopieczni Talanta Dujszebajewa przystąpili do sobotniego meczu niezwykle skoncentrowani i nie pozwolili rozkręcić się Azotom. Mistrzowie Polski szybko wypracowali bezpieczne prowadzenie i kontrolowali sytuację na parkiecie. Po pierwszej połowie prowadzili 21:10. Druga odsłona spotkania była już tylko formalnością. Rywalem Vive Targów Kielce w finale będzie Orlen Wisła Płock.

Półfinał

KS Azoty Puławy - Vive Targi Kielce 29:41 (10:21) Najwięcej bramek: dla Azotów - Adam Skrabania 7, Marko Tarabochia i Rafał Przybylski po 6; dla Vive - Ivan Cupic 7, Karol Bielecki 6. [ad=rectangle] Świadkami remontady byli kibice w Szczecinie, gdzie miejscowa Gaz-System Pogoń odrobiła straty z pierwszego spotkania i zagra o 5. miejsce. Podopieczni Rafała Białego znakomicie rozpoczęli pojedynek z MMTS-em Kwidzyn, po kwadransie gry prowadzi 9:1 i straty z pierwszego spotkania zostały odrobione. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:4. W drugiej połowie szczecinianie kontrolowali sytuację na parkiecie i mimo częstej gry w osłabieniu utrzymali wysokie prowadzenie 27:18. Gaz-System Pogoń zagra o 5. miejsce.

Strat z pierwszego spotkania nie udało się odrobić szczypiornistom Chrobrego Głogów. Podopieczni Krzysztofa Przybylskiego z dobrej strony zaprezentowali się w sobotnim pojedynku z PGE Stalą Mielec i odnieśli honorowe zwycięstwo 25:23. To jednak piłkarze ręczni z Mielca zagrają o 5. miejsce, natomiast drużyna z Głogowa rywalizować będzie o 7. lokatę.

O miejsca 5-8

Gaz-System Pogoń Szczecin - MMTS Kwidzyn 27:18 (13:4) Najwięcej bramek: dla Pogoni - Wojciech Zydroń 8, Bartosz Konitz 8, Jacek Wardziński 3, Mateusz Zaremba 3; dla MMTS - Tomasz Klinger 3, Michał Peret 3.

Pierwszy mecz: 25:31 (12:15)

SPR Chrobry Głogów - PGE Stal Mielec 25:23 (13:13) Najwięcej bramek: dla Chrobrego - Dominik Płócienniczak, Paweł Gregor, Marek Świtała po 5; dla Stali - Antonio Pribanic 6, Grzegorz Sobut, Nikola Dzono po 4.

Pierwszy mecz: 22:33 (9:19)

Play-out

W sobotę mogły zostać rozstrzygnięte losy spadku. Tak by się stało w przypadku porażki PE Gwardii Opole z Zagłębiem Lubin oraz zwycięstwie Piotrkowianina w Legionowie. Początek sobotnich meczów wskazywał właśnie na taki scenariusz. Po pierwszej połowie Piotrkowianin prowadził w Legionowie 14:11. Druga połowa była jednak dużo słabsza w wykonaniu zespołu Rafała Kuptela, który musiał uznać wyższość beniaminka 25:30.

W Opolu spotkanie znakomicie rozpoczęli piłkarze ręczni Zagłębia 9:4. Wydawało się, ze Miedziowi pewnie pokonają beniaminka. Tymczasem Gwardia jeszcze przed przerwą odrobiła straty 12:10. W drugiej połowie trwała walka bramka za bramkę. Po niezwykle zaciętej końcówce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyli gracze Gwardii 25:24. O losach spadku zadecyduje ostatnie spotkanie Piotrkowianin - Gwardia. Szykują się ogromne emocje.

PE Gwardia Opole - Zagłębie Lubin 25:24 (12:10) Najwięcej bramek: dla Gwardii - Wojciech Knop 5, Filip Scepanovic 5, Remigiusz Lasoń 4; dla Zagłębia - Wojciech Gumiński 8, Michał Stankiewicz 4.

KPR Legionowo - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 30:25 (11:14) Najwięcej bramek: dla KPR - Kamil Ciok 7, Tomasz Kasprzak 6, Witalij Titow 5; dla Piotrkowianina - Wojciech Trojanowski 11, Maciej Pilitowski 4, Szymon Woynowski 4.