MKS lepszy od Zagłębia w walce o tytuł - relacja z meczu MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin

W pierwszym meczu finałowym PGNiG Superligi Kobiet MKS Selgros Lublin pokonał przed własną publicznością KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13) i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi 1-0.

Joanna Krześniak

Jako pierwsza na listę strzelczyń wpisała się Vanessa Jelić, na to trafienie z szybko przeprowadzonej akcji odpowiedziała Valiantsina Nestsiaruk. Jednak w kolejnych minutach dzięki skutecznej grze w obronie, przewagę osiągnęły przyjezdne i po bramkach zdobytych przez Karolinę Semeniuk-Olchawę prowadziły 8:4. Po przerwie dla drużyny MKS-u, obrończynie mistrzowskiego tytułu zaczęły odrabiać starty dzięki trafieniom m.in. Joanny Drabik i z rzutu karnego Aliny Wojtas (9:10). Ostatnie 5 min pierwszej połowy ponownie należało do Miedziowych i na przerwę schodziły z przewagą 10:13.

Po zmianie stron lublinianki szybko wzięły się za odrabianie strat, a bramkę kontaktową z karnego zdobyła Wojtas. W 36 min po trafieniu Drabik był remis po 14, następnie obrończynie tytułu wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Zawodniczki Zagłębia Lubin wykorzystały grę w podwójnej przewadze i kwadrans przed końcem spotkania na tablicy wyników w hali Globus był remis po 17. Chwilę później to drużyna gospodyń wykorzystała grę w przewadze i ponownie wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W ostatnich minutach znakomitą skutecznością popisała się Kamila Skrzyniarz, która rzuciła trzy ostatnie bramki i MKS zwyciężył 26:21.

Najlepszymi zawodniczkami spotkania wybrane zostały: Karolina Semeniuk-Olchawa i Kamila Skrzyniarz. Drugie spotkanie finałowe w hali Globus w niedzielę, godz. 17.

MKS Selgros Lublin - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13)

MKS Selgros Lublin: Dzhukeva - Konsur, Małek 3, Kocela 3, Rola, Majerek 3, Gęga 2, Wojdat, Repelewska, Kozimur, Drabik 5, Nestsiaruk 1, Mihdaliova, Skrzyniarz 4, Wojtas 5.