Sławomir Szmal: Nikt w Niemczech nie wyobraża sobie, żeby tej reprezentacji zabrakło w Katarze

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Piłkarska reprezentacja zagra wieczorem z Niemcami, a już w czerwcu z naszymi zachodnimi sąsiadami zmierzą się szczypiorniści.

Piłkarze zagrają w spotkaniu towarzyskim kadr B. Z kolei podopiecznych Michaela Bieglera będzie czekać rywalizacja o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Sławomir Szmal zdaje sobie sprawę, że biało-czerwonych czeka piekielnie trudna przeprawa w dwumeczu. [ad=rectangle] - Ze wszystkich kandydatów trafiliśmy w losowaniu najgorzej. Z zespołu, który w 2007 roku walczył z nami o mistrzostwo świata, wystąpi dwóch, może trzech zawodników. Pozostałych także znam bardzo dobrze z Bundesligi. Czeka nas piekielnie trudne zadanie. Niemców nie było na ostatnich mistrzostwach Europy, dlatego presja wyniku jest ogromna. Wystarczy włączyć relację z meczów Bundesligi i widzimy, że wciąż mówi się o dwumeczu z Polską. Nikt w Niemczech nie wyobraża sobie, żeby tej reprezentacji zabrakło w Katarze. Dlatego przed nami ogromne wyzwanie - powiedział Szmal w rozmowie z Dziennikiem Wschodnim.

Zanim jednak reprezentacja Polski rozpocznie przygotowania do dwumeczu z Niemcami (7 i 14 czerwca), Sławomira Szmala i wielu reprezentantów Polski czeka rywalizacja o medale w rodzimej Superlidze.

Cała rozmowa w Dzienniku Wschodnim.

Źródło artykułu: