Formalności dopełnione, KSZO gra dalej - relacja z meczu KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Żagiew Dzierżoniów

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. wygrała w Dzierżoniowie różnicą szesnastu bramek. Rewanż był już bardziej wyrównany, jednak ponownie górą byli podopieczni Zbigniewa Tłuczyńskiego.

Michał Gałęzewski

Losy dwumeczu pomiędzy drużynami z Ostrowca Świętokrzyskiego i Dzierżoniowa rozstrzygnęły się już w pierwszym spotkaniu. Prowadzona przez Zbigniewa Tłuczyńskiego drużyna KSZO Odlewni wygrała aż 39:23. Wygrana w rewanżu sprawiła jednak faworytom wiele problemów.

Pierwsze akcje nie zapowiadały wyrównanego pojedynku. Po czterech minutach gospodarze prowadzili już 4:1, jednak już dwie minuty później był remis, a następnie na prowadzenie wyszli podopieczni Macieja Łazora. W 23. minucie po rzucie Grzegorza Dziewica, Żagiew prowadziła już 14:10. Końcówka pierwszej połowy należała do KSZO i po dwóch bramkach z rzędu zdobytych przez Pawła Świecę, na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 16:16.
Po kwadransie gry drugiej połowy, różnicą trzech bramek prowadziła KSZO Odlewnia. Od 48. minuty ponownie do głosu doszła Żagiew, która po bramce Tomasza Kurasińskiego wyszła na prowadzenie 27:26. Końcówka spotkania należała do bardziej doświadczonych zawodników KSZO i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:30.

W decydującej rundzie KSZO Odlewnia zagra z Zagłębiem Sosnowiec. Zwycięzca dwumeczu będzie grał w przyszłym roku w I lidze.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Żagiew Dzierżoniów 32:30 (16:16)

KSZO Odlewnia: Szewczyk, Drabik - Mroczek 5, Afanasjew 5, Świeca 5, Cukierski 4, Jeżyna 3, Zdziech 2, Kieloch 2, Kubisztal 2, Fugiel 2, Dziura 1, Radowiecki 1 oraz Biskup, Pomiankiewicz, Sułecki.
Kary: 4 min.
Karne: 1/1.

Żagiew: P.Kurasiński, D.Madaliński - Dziewic 8, Adamek 6, Lebiedziejewski 5, T.Kurasiński 3, Błażkiewicz 3, Matlęga 2, Matyja 2, Chorążyczewski 1 oraz Piątek, Walczak.
Kary: 6 min.
Karne: 5/5.

Kary: KSZO Odlewnia - 4 min. (Zdziech 2 min., Cukierski 2 min.), Żagiew - 6 min. (Chorążyczewski 4 min., Matlęga 2 min.).
Sędziowie: Podsiadło, Świostek (Radom).