KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

PE Gwardia Opole wraca do pierwszej ligi. "Musimy przełknąć gorzką pigułkę"

PE Gwardia Opole zagra w przyszłym sezonie w pierwszej lidze. O degradacji beniaminka przesądziła wyjazdowa porażka z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut
Podopieczni Tadeusza Jednoroga ulegli Piotrkowianinowi różnicą jednego trafienia. - Nie tylko tym spotkaniem przegraliśmy sezon. Jest żal, ale musimy przełknąć wszyscy w Opolu tę gorzką pigułkę i wziąć się do solidnej prac - przyznaje na łamach oficjalnej strony internetowej Gwardzistów bramkarz, Łukasz Romatowski.
- Czuje wielki żal, zarówno jeżeli chodzi o mecz w Piotrkowie, jak i cały sezon - mówi z kolei skrzydłowy, Wojciech Knop. - Jako zespół walczyliśmy ile mogliśmy, ale okazuje się to zbyt mało, aby zostać w Superlidze. Zawiedliśmy siebie, zawiedliśmy kibiców i ich najbardziej szkoda. Boli, że nie spełniliśmy ich oczekiwań - przyznaje.

W podobnym tonie wypowiada się Jakub Płócienniczak. - Przede wszystkim dziękujemy kibicom, za to że byli z nami w Piotrkowie i świetnie nas wspierali - podkreśla. - Przykro nam, że zawiedliśmy ich oczekiwania. Szkoda meczu z Piotrkowem, ale prawda jest taka, że sezon był długi i sprawę należało załatwić wcześniej.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
gwardiaopole.pl
Komentarze (9)
 • KPR Tylko Zwycięstwo Zgłoś komentarz
  Dziwny to zespól, na papierze Superliga ale w głowach siano. Wypowiedź Płócienniczaka "ale prawda jest taka, że sezon był długi i sprawę należało załatwić wcześniej" hello? To
  Czytaj całość
  brzmi jak regułka wyniesiona z szatni, wymówka. Dostaliście to na co zasłużyliście. 0 zespołu. To był jedyny zespół poza Szczecinem w którym zawodnicy mieli do siebie "pretensje" w naszej hali. Zastrzegam że nie mam na myśli połajanek w stylu Jurasika, człowieka z charyzmą.
  • Cuebec Zgłoś komentarz
   10 lat temu awans wywalczony bez zaplecza organizacyjnego i sportowego. Rok temu poprawiono organizację, ale sportowo znów Gwardia okazała się za słaba na Superligę. Może kolejnym razem
   Czytaj całość
   zadziała wszystko? Błędem, który kosztował Gwardię spadek z Superligi było przyjście Jednoroga. W połowie sezonu, przy innym obrocie sprawy można było się utrzymać, ale teraz to tylko gdybanie. Popełnione zostały błędy w kontraktowaniu nowych jak i zostawianiu starych zawodników. Moim zdaniem zarząd zbytnio sentymentalnie podszedł do niektórych zawodników (Kulak, Romatowski, Swat, Śmieszek, Adamczak) pozostawiając ich w Opolu, bo na dłuższą metę widać, że ich umiejętności na Superligę nie wystarczają. Zabrakło porządnego kołowego żeby stworzył rywalizację z Płócienniczakiem. Nie zawiodła bramka (duet Malcher-Bożić) ale bramkarze sami meczu nie wygrają. Dwóch niezłych skrzydłowych (Knop-Prokop) i paru doświadczonych zawodników (Garbacz, Lasoń, Szolc i wspomniany Płócienniczak), poza pewnymi przebłyskami formy innych, utrzymania nie zapewnią. Sama idea i ściągnięcie graczy z Bałkanów należy ocenić na plus, bo potencjał w nich jest i to nie mały. Jednak trenerska ręka Tadeusza potrafi zniweczyć wiele. Taki jest sport, na przestrzeni sezonu Gwardii zabrakło argumentów do utrzymania. Teraz jak najszybsza zmiana trenera, który zbuduje zespół na awans. Miejmy nadzieję, że zostaną wyciągnięte wnioski i wrócimy mocniejsi.
   • Radosław Dubik Zgłoś komentarz
    Dzięki za dobre słowa . Jeżeli finansowo nic się nie zmieni to powinno być dobrze . Czasem przez mały szok robi się duży skok .
    • hbll Zgłoś komentarz
     A może to będzie dla Gwardii lekcja i wrócą za nieco ponad rok mocniejsi, lepiej przygotowani kadrowo i jeszcze mocniejsi finansowo - organizacyjnie? Taki Piotrków, który okazał się od
     Czytaj całość
     Gwardii zdecydowanie lepszy sportowo, jednak nie potrafi poukładać klubu na poziomie organizacyjno-finansowym i jeśli nie trafi im się jakiś filantrop jako sponsor, to będą dalej balansowali na krawędzi lig i kwestią czasu jest, kiedy spadną. A Gwardia w tym sezonie pokazała, że ma potencjał, że są możliwości i warunki, by zbudowano w Opolu poważny klub superligowy na lata. Oby ten spadek był dobrą lekcją, a za rok Gwardia w cuglach wywalczy awans do PGNiG Superligi.
     • Mrs.Fan Zgłoś komentarz
      Błędy zostały popełnione we wszystkich segmentach działalności klubowej oprócz marketingu. Mając zawodników takiej klasy z potencjałem doświadczeniem oraz tych, którzy są młodzi
      Czytaj całość
      świeży ambitni to było idealne połączenie, ale jak widać nie wykorzystane. Wychowankowie zostawili na parkiecie najwięcej serducha Malcher, Knop, Prokp, Drej - chociaż ten ostatni miał najmniej szans do pokazania swoich umiejętności, a szkoda. To są zawodnicy z pasją zaangażowaniem- nie ubliżając doświadczonym zawodnikom, którzy za pewne nie mniej się starają. Ale zdecydowanie trio bałkańskie zawiodło, wina treningu? trenera? a może tego, że przyszli tutaj tylko dorobić, bo ich Ligii się pokończyły. Ława trenerska zupełnie zapomniała o umiejętnościach 'Romka' sadzając go na samym końcu ławki. Ehhh... Sukcesem byłaby praca z większością zawodników, którzy SL wywalczyli, Gwardia była zgranym zespołem z potencjałem, z szeroką ławką zmienników o takich samych umiejętnościach, wystarczyło odpowiednio ich poprowadzić. Poza tym nigdy nie zrozumiem jak można było zatrudnić trenera, który przyczynił się do upadku innego zespołu, został zwolniony nie bez powodu- a Gwardia z deszczu pod rynnę i go zakontraktowała O_o. A efekty widzimy teraz. Życzę mądrego doboru zawodników i sztabu szkoleniowego oraz wywalczenia SL w przyszłym sezonie.
      • Radosław Dubik Zgłoś komentarz
       Dlaczego nie ma jeszcze informacji o rozwiązaniu umowy z p. Jednoroga ???
       • Radosław Dubik Zgłoś komentarz
        Zostały popełnione błędy w kontraktowaniu zawodników i przede wszystkim sztabu szkoleniowego . Ktoś lekką ręką wywalil kasę bo nie była jego . Czas pokazał ze pewne osoby dla dobra
        Czytaj całość
        piłki ręcznej w Opolu powinny dostać dyplom w uznaniu dotychczasowych zasług i odejść ....
        Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
        ×
        Sport na ×