Pięciu graczy opuszcza Meble Wójcika Elbląg. Kiedy nowe twarze?

Pięciu szczypiornistów opuszcza szeregi siódmej ekipy zakończonych niedawno rozgrywek I ligi gr. A, Meble Wójcika Elbląg. Kiedy poznamy nazwiska nowych graczy Meblarzy?

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Wraz z końcem rozgrywek sezonu 2013/14 elbląską ekipę zdecydowało się opuścić czterech zawodników. Występy w beniaminku PGNiG Superligi Wybrzeżu Gdańsk wybrał młodzieżowy reprezentant Polski Patryk Plaszczak, szeregi ligowych rywali, Polski Cukier-Pomezanii Malbork oraz Warmii Traveland Olsztyn, zdecydowało się zaś zasilić trzech innych graczy.

Do Malborka przeniosą się Kamil Dukszto i Tomasz Maluchnik, po roku występów w Elblągu do Olsztyna wraca natomiast Marcin Malewski. Listę zawodników opuszczających szeregi Meblarzy dopełnia Henryk Rycharski, któremu działacze klubu zdecydowali się nie przedstawiać oferty nowego kontraktu.
Kto zajmie miejsce wspomnianego kwintetu w barwach Meble Wójcika Elbląg? Jak przyznaje kierownik elbląskiej drużyny, Jerzy Kruszewski, klub prowadzi rozmowy z sześcioma zawodnikami. Niektórzy z nich w kończącym się sezonie występowali na parkietach PGNiG Superligi.

- Rozmawiamy aktualnie z sześcioma zawodnikami. Dopóki jednak nie podpiszemy kontraktów, nie mogę udzielić żadnych informacji. Dodam jedynie, że rozmowy są bardzo zaawansowane - przekazał Kruszewski.

Jakie pozycje chcą wzmocnić włodarze Meblarzy? Priorytetem jest obsada bramki, dodatkowo klub prowadzi rozmowy z obrotowym, zawodnikami na lewe i prawe skrzydło oraz środek i prawe rozegranie. Ich nazwiska powinniśmy poznać na początku przyszłego tygodnia.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×