Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kolejna zmiana trenera w Ruchu

W Chorzowie doszło do kolejnej zmiany na ławce trenerskiej. W poniedziałek zawodniczkom został przedstawiony Marcin Księżyk, nowy szkoleniowiec Ruchu.
Tomasz Boryn
Tomasz Boryn

Zarząd Klubu Piłki Ręcznej Ruch Chorzów zdecydował, że wygasająca w czerwcu umowa z Januszem Szymczykiem nie zostanie przedłużona. Trener Szymczyk prowadził zespół od 25 listopada 2013 roku. W tym czasie Ruch pod jego wodzą odniósł sześć zwycięstw oraz dziewięć porażek.

Marcin Księżyk to trener młodego pokolenia, który pracował już w Ruchu w sezonie 2009/2010. Z niedoświadczonymi wtedy zawodniczkami awansował do fazy play-off przed którą został jednak zwolniony przez chorzowskich włodarzy. Mimo tamtych zajść Księżyk zdecydował się na powrót do Ruchu. - Myślę, że zarówno ja, jak również Zarząd popełniliśmy wtedy trochę błędów. Dziś jesteśmy o pewne doświadczenia mądrzejsi, wszystko sobie wyjaśniliśmy i zaczynamy wszystko od początku - wyjaśnia młody szkoleniowiec, który ostatnie cztery lata spędził prowadząc Grunwald Ruda Śląska.

Jaki cel został postawiony przed nowym trenerem oraz zespołem w nowym sezonie? - Celem w najbliższym sezonie będzie awans do najlepszej ósemki. Uważam, że ta drużyna ma potencjał. Trzeba jednak trochę pozmieniać system ataku oraz obrony, a zawodniczki przede wszystkim muszą więcej biegać - zapowiada Marcin Księżyk.

Wielce prawdopodobne jest, że władzom Ruchu nie uda się zatrzymać wszystkich zawodniczek, które dotąd decydowały o obliczu tego zespołu. W ich miejsce nie planuje się też raczej pozyskania innych doświadczonych szczypiornistek. - Wzmocnień raczej nie będzie. Będziemy się opierać na zawodniczkach, które zostaną oraz na naszej młodzieży. Z SMS-u wraca Weronika Fryc, ale czy będzie wzmocnieniem dla naszej drużyny to się oczywiście okaże z czasem - zakończył Księżyk.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • JIIIS Zgłoś komentarz
  Sporo strat w Chorzowie..
  • Jelonka Zgłoś komentarz
   Słabo to widzę, odchodzą Kobzar, Wąż, Migała. Ktoś jeszcze?
   • Grego Zgłoś komentarz
    Panie prezesie, co tak skromnie? Tylko ósemka? Dlaczego nie medale! Zmarnowaliśmy ostatnie tygodnie m.in. ostatni mecz z SPR Olkusz, zamiast grać młodymi i dać szansę się ogrywać to
    Czytaj całość
    żyłowano doświadczone zawodniczki znamienny jest szczególnie ten ostatni mecz o pietruszkę - prestiż. Nie ma się co czarować trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, przed nowym sezonem wzmacniamy konkurencję - do Olkusza wybierają się Monika Wąż i Sabina Kobzar (pisało m.in. dzisiejsze wydanie Sportu). Plusem jest zmiana na stanowisku trenera może p.Marcin znajdzie szybciej wspólny język z młodymi zawodniczkami. Tak czy inaczej INO RUCH!
    • Piotr Szary Zgłoś komentarz
     Nowy trener ,,nie wiem ostatnio zajmujemy dolne rejony tabeli i już zaczyno mnie to wkurzać,,
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×