LM: MKB Veszprém - THW Kiel na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Paweł Nowakowski
60 min. 26:29 Po raz kolejny myli się Aron Palmarsson, ale to już jest bez znaczenia. THW Kiel w finale Ligi Mistrzów.
Skomentuj 0
Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na drugi półfinał w którym FC Barcelona rywalizować będzie z SG Flensburgiem-Handewitt. Początek tego spotkania o godzinie 18.00
Skomentuj 0
59 min. 26:29 Błąd kroków Arona Palmarssona, lecz Carlos Ruesga po raz kolejny traci piłkę i pozbawia swojego zespołu finału Ligi Mistrzów.
Skomentuj 1
58 min. 26:29 Nadzieję na odwrócenie losów meczu przywraca Madziarom Mirko Alilović ale w ofensywie myli się kapitan MKB Veszprém, Laszlo Nagy. Węgrzy pod ścianą.
Skomentuj 1
57 min. 26:29 Pomylił się Carlos Ruesga, to może być decydująca akcja spotkania. Jeżeli trafi THW Kiel finał będzie o krok.
Skomentuj 0
57 min. 26:29 Ogrom walki i zapasów na parkiecie, ale Patrick Wiencek uniknął wykluczenia.
Skomentuj 0
  • 56 min. 26:29 Festiwal przepięknych bramek w Lanxess Arenie, tym razem próbkę swoich możliwości pokazał Aron Palmarsson.
    Skomentuj 0
    55 min. 26:28 Mnóstwo szczęścia miał tym razem Marko Vujin, lecz jego potężny rzut znalazł się w bramce Mirko Alilovicia. W odpowiedzi kapitalna bramka Carlosa Ruesgi.
    Skomentuj 0
    54 min. 25:27 Znów dwie dobre akcje w obronie mistrzów Węgier i ponownie tylko dwie bramki straty - ostatnie minuty w Lanxess Arenie to jedna wielka sinusoida. Czas tym razem dla ekipy Alfreda Gislasona.
    Skomentuj 0
    53 min. 23:27 Ależ zmitrężyli swoje wysiłki Madziarzy. Dwie proste straty, a kontrataki wieńczy Niclas Ekberg i po raz kolejny THW Kiel ma cztery bramki zaliczki!
    Skomentuj 0
    52 min. 23:25 Szybka riposta MKB Veszprém, a konkretniej Gergo Ivancsika i połowa strat odrobiona przez mistrzów Węgier.
    Skomentuj 0
    51 min. 21:25 Po raz kolejny MKB Veszprém niefrasobliwie w ataku pozycyjnym. Kolejny kontratak i już cztery bramki przewagi po trafieniu Patricka Wiencka.
    Skomentuj 0
    51 min. 21:24 Po raz kolejny odskakuje THW Kiel na różnicę trzech bramek. W bramce koncertowo gra Andreas Palicka, który w kontrataku uruchomił Niclasa Ekberga. Szwed pewnie wykończył szybki atak i czas bierze Antonio Carlos Ortega.
    Skomentuj 0
    50 min. 21:23 Uros Vilovski zmniejszył starty do jednej bramki, lecz wyśmienitą bramkę rzucił Aron Palmarsson.
    Skomentuj 0
    48 min. 20:22 11 skuteczna interwencja Andreasa Palicki! Szwedzki bramkarz broni z prawego skrzydła Tamasa Ivancsika, lecz piłka nadał była w posiadaniu Węgrów. Po obronie w kole rzut karny dla MKB Veszprém a z linii 7 metrów po raz kolejny skutecznie Momir Ilić.
    Skomentuj 0
    47 min. 19:22 Rzut w krótki róg Filipa Jichy daje mistrzom Niemiec 21. trafienie, lecz spory błąd popełnił Mirko Alilović. W odpowiedzi fatalnie myli się Momir Ilić, który pospieszył się z rzutem. Piła szła jak po sznurku w ofensywie i już trzy bramki przewagi Zebr!
    Skomentuj 0
    46 min. 19:20 Momir Ilić zatrzymany przez Andreasa Palicke. Rzut z biodra Christiana Zeitza, ale na posterunku Mirko Alilović. Przy piłce jednak wciąż THW Kiel, a o przerwę poprosił Alfred Gislason.
    Skomentuj 0
    45 min. 19:20 Niesamowita asysta Filipa Jichy. Czeski rozgrywający był przy podaniu do Niclasa Ekberga (obronił jego rzut Alilović) nieprzepisowo zatrzymywany i Mirsad Terzić otrzymał karę dwóch minut. W ofensywie Węgrzy.
    Skomentuj 0
    44 min. 19:20 Przechwyt MKB Veszprém w obronie, a z kontrataku nie pomylił się Gergo Ivancsik i Madziarzy łapią kontakt z rywalem.
    Skomentuj 0
    43 min. 17:20 Ależ niesportowe zachowanie Renato Sulicia. Chorwacki obrotowy uderzył w ofensywnej akcji z premedytacją z łokcia w twarz Patrick Wienceka i dostał zasłużoną czerwoną kartkę. Słoweńscy sędziowie dwie minuty dali także obrotowemu THW, bowiem doszło do przepychanek.
    Skomentuj 0
    43 min. 17:20 Christian Zeitz pierw obił poprzeczkę bramki MKB Veszprém, ale później zanotował przechwyt, a Filip Jicha wyprowadził mistrzów Niemiec na trzy bramki przewagi.
    Skomentuj 0
    42 min. 17:19 Koronkowa akcja i na czystą pozycję wyprowadzony Tamas Ivancsik, nie myląc się z prawego skrzydła.
    Skomentuj 0
    41 min. 16:19 Powiększa się przewaga THW Kiel. Po raz kolejny między słupkami mistrzów Niemiec Andreas Palicka, a w kontrataku bezbłędny Gudjon Valur Sigurdsson. Madziarzy mają jednak świetną szansę na zniwelowanie strat, bowiem na ławkę kar odesłany René Toft Hansen.
    Skomentuj 0
    40 min. 16:18 Drugi raz z rzędu ofensywny faul popełnia Laszlo Nagy, kapitan MKB Veszprém. Zebry przed szansą na powiększenie zaliczki.
    Skomentuj 0
    39 min. 16:18 Fatalny okres gry MKB Veszprém - kolejna pomyłka dała kontratak Zebrom, zakończony bramką Christiana Zeitza, a mistrzowie Niemiec odskoczyli na dwie bramki. O czas prosi Antonio Carlos Ortega.
    Skomentuj 0
    38 min. 16:16  Aron Palmarsson wymanewrował w pole obronę mistrzów Węgier, którzy mylą się w ofensywie. W natarciu THW Kiel
    Skomentuj 0
    36 min. 16:15 Trzech defensorów przy Renato Suliciu ale obrońcy THW Kiel nie zdołali zatrzymać chorwackiego obrotowego. Za obronę w kole rzut karny dla MKB Veszprém, który na bramkę zamienia Momir Ilić.
    Skomentuj 0
    35 min. 15:15 THW Kiel blisko przechwytu, ale piłka nieco szczęśliwie dotarła do Petera Gulyasa, który popisał się przerzutką. Przebudził się Marko Vujin, to dopiero pierwsze trafienie Serba w meczu i kolejny remis.
    Skomentuj 0
    34 min. 14:14 Na raty pokonany Andreas Palicka, a wkrętką popisał się z Carlos Ruesga. Błąd kroków Filip Jichy, lecz Momir Ilić chybił celu. Myli się także Gudjon Valur Sigurdsson trafiając w słupek, ale w drugiej próbie z kontrataku Islandczyk się nie pomylił i kolejny remis.
    Skomentuj 0
    32 min. 13:13 Filip Jicha rehabilituje się w obronie, notując przechwyt lecz z kontrataku Gudjona Valura Sigurdssona zatrzymał Mirko Alilović.
    Skomentuj 0
    31 min. 13:13 MKB Veszprém wysoko w defensywie, bowiem jeszcze w osłabieniu grają Zebry. Po raz kolejny zablokowany Filip Jicha. To nie najlepszy dzień Czecha.
    Skomentuj 0
    Przed nami druga odsłona pierwszego półfinału Ligi Mistrzów. W natarciu THW Kiel.
    Skomentuj 0
    Za nieco ponad 10 minut wracamy na drugą część meczu. Bądźcie z nami!
    Skomentuj 0
    30 min. 13:13 Koniec pierwszej części gry. Do przerwy remis 13:13. Niesamowicie szybkie tempo spotkania, pokaz wielkiego szczypiorniaka. W drugiej odsłonie czekają nas nie lada emocje.
    Skomentuj 0
    30 min. 13:13 Bezbłędny z linii 7 metrów Momir Ilić, lecz ostatnie słowo w pierwszej połowie może należeć do THW Kiel.
    Skomentuj 0
    30 min. 12:13 Chema Rodriguez wywalczył rzut karny i wyrzucił na ławkę kar Arona Palmarssona, lecz dwie minuty bardziej należał się Patrickowi Wiencekowi.
    Skomentuj 0
    29 min. 12:13 Kontrowersyjna decyzja słoweńskich sędziów, bowiem faulowany był Laszlo Nagy, a gra nie została przerwana. Chwilę później z lewego skrzydła prowadzenie THW Kiel daje Gudjon Valur Sigurdsson.
    Skomentuj 0
    27 min. 11:11 Ważna bramka Laszlo Nagy'a, bowiem słoweńscy sędziowie pokazywali już grę pasywną. Dwa proste błędy w ataku THW Kiel, ale wynik Zebrom trzyma nakręcający się z minuty na minutę Andreas Palicka. Wyśmienita gra szwedzkiego bramkarza.
    Skomentuj 0
    24 min. 11:11 Ależ wyśmienicie kontrataki rozprowadzają gracze THW Kiel! Kolejna interwencja Andreasa Palicki, który tym razem zatrzymał Momira Ilicia uruchomiła kontratak, a ten na bramkę zamienił Christian Sprenger. O czas poprosił Antonio Carlos Ortega.
    Skomentuj 0
    23 min. 11:10 Rozkręca się między słupkami Andreas Palicka - Szwed zamurował wręcz bramkę THW Kiel. "Podpalił" się Marko Vujin i strata Zebr. Sytuacja na parkiecie zmienia się jak w kalejdoskopie.
    Skomentuj 0
    22 min. 11:9 Nie najlepszy rzut z drugiej linii Laszlo Nagy'a. W odpowiedzi Christian Sprenger z prawego skrzydła zmniejsza rozmiary strat do dwóch bramek.
    Skomentuj 0
    21 min. 11:8 Rozkręcają się Madziarzy, odskakując na trzy bramki. Kolejna owocna współpraca MKB Veszprém z Renato Suliciem.
    Skomentuj 0
    20 min. 10:8 Z czystej pozycji pomylił się Marko Vujin, którego rzut pewnie obronił Mirko Alilović. To lekko mówiąc nie najlepszy występ serbskiego bombiardiera. W odpowiedzi 10 bramkę dla MKB Veszprém z koła rzuca Renato Sulić.
    Skomentuj 0
    18 min. 9:8 Zaskakująca próba z biodra Arona Palmarssona, lecz minimalnie chybił celu. Gdyby piłka leciała w światło bramki, Mirko Alilović byłby bez szans.
    Skomentuj 0
    17 min. 9:8 Rzut Laszlo Nagy'a odbija Andreas Palicka. Węgrzy w defensywie podwyższają pod rozgrywających THW Kiel, co utrudnia Zebrom konstruowanie akcji.
    Skomentuj 0
    16 min. 9:8 THW Kiel gra teraz na dwóch obrotowych, a kontaktową bramkę rzuca René Toft Hansen. Zmiana w MKB Veszprém na prawym skrzydle, za Tamasa Ivancsika wszedł Peter Gulyas. Kolejna dwuminutowa kara dla Christiana Zeitza, który powalił Renato Sulicia. To druga kara dla rozgrywającego Zebr.
    Skomentuj 0
    16 min. 9:7 O 60 sekund dla swojej drużyny poprosił Alfred Gislason, trener THW Kiel.
    Skomentuj 0
    15 min. 9:7 Wyczyszczony środek pola i Aron Palmarsson nie miał problemów z pokonaniem Mirko Alilovicia. Obie drużyny już w komplecie. Cóż za szarża Chemy Rodrigueza! Zmiana w bramce THW Kiel, za Johana Sjostranda zameldował się Andreas Palicka.
    Skomentuj 0
    14 min. 8:6 Kolejna strata THW Kiel bezlitośnie wykorzystana przez MKB Veszprém. Skutecznie zwieńczony kontratak Cristian Ugalde daje Madziarom dwubramkowe prowadzenie.
    Skomentuj 0
    13 min. 7:6 Ależ "czapa" Laszlo Nagy'a, który zatrzymał w efektowny sposób Filipa Jicha. Siły na boisku już wyrównane, bowiem na ławkę kar tym razem odesłany René Toft Hansen za faul na Chema Rodriguez. Po indywidualnej szarży Momir Ilić daje prowadzenie Węgrom.
    Skomentuj 0
    12 min. 6:6 Aron Palmarsson wyrzucił piłkę na aut, lecz podczas podania był faulowany przez Timuzsina Schucha, który faulował Islandczyka na prostych rękach. Dwie minuty kary dla filaru defensywy MKB Veszprém.
    Skomentuj 0
    11 min. 6:6 Przysnęli nieco w defensywie Madziarzy. Filip Jicha popisał się efektowną asystą do Gudjona Valura Sigurdssona, a islandzki skrzydłowy nie miał problemów z wykończeniem kontry. Błyskawiczna riposta MKB Veszprém, a konkretniej Cristian Ugalde. Cóż za mecz w Lanxess Arenie!
    Skomentuj 0
    10 min. 5:5 Z kontrataku do remisu doprowadza Filip Jicha. Niesamowicie szybkie tempo spotkania.
    Skomentuj 0
    9 min. 5:4 Z lewego skrzydła na koło zabiegł Gudjon Valur Sigurdsson, który był faulowany przy rzucie i mamy kolejny rzut karny dla THW Kiel. Po raz drugi jednak górą Mirko Alilović - chorwacki bramkarz sparował rzut Niclasa Ekberga.
    Skomentuj 0
    8 min. 5:4 Błąd Niemców w ataku pozycyjnym na bramkę zamienił Chema Rodriguez.
    Skomentuj 0
    7 min. 4:4 Niesamowity rzut Arona Palmarssona, lecz w odpowiedzi próbkę swoich umiejętności ze skrzydła dał Cristian Ugalde i mamy kolejny remis. Obie drużyny już w komplecie. Żółta kartka dla Mirsada Terzicia.
    Skomentuj 0
    6 min. 3:3 MKB Veszprém sporo współpracuje z obrotowym. Tym razem jednak sprawy w swoje ręce wziął kapitan Madziarów, Laszlo Nagy rzutem z drugiej linii doprowadzając do remisu.
    Skomentuj 1
    • fan Vive Zgłoś komentarz
      To już 2 p0omyłka Vujina,coś chyba obok meczu,mocny w gadce jedynie,Veszprem!
      5 min. 2:3 Chema Rodriguez bez pardonu potraktowany przez Christiana Zeitza. Mistrzowie Niemiec przez najbliższe dwie minuty zagrają w osłabieniu.
      Skomentuj 0
      4 min. 2:2 Ależ szybka gra w Lanxess Arenie. Dwie proste straty Madziarów sprawiły, że bramki z kontrataku rzucili Gudjon Valur Sigurdsson i Filip Jicha, a chwilę później niefrasobliwość obrońców THW Kiel wykorzystał Cristian Ugalde, zabiegając na koło.
      Skomentuj 1
      3 min. 1:0 MKB Veszprém wycofało bramkarza, rzutem z drugiej linii postraszył Momir Ilić, który dograł do niepilnowanego Urosa Vilovskiego, a obrotowy mistrzów Węgier otwiera wynik meczu.
      Skomentuj 0
      2 min. 0:0 Dwójkowa akcja Filip Jicha - René Toft Hansen. Za obronę w kole rzut karny dla THW Kiel, lecz rzut z linii 7 metrów Marko Vujina broni Mirko Alilović!
      Skomentuj 1
      1 min. 0:0  THW Kiel od pierwszych minut ostro w defensywie. Nieudana próba rzutowa Laszlo Nagy, udaną interwencją popisał się Johan Sjostrand. Bez pardonu Filipa Jichę potraktował Renato Sulić i Madziarzy przez 120 sekund w osłabieniu.
      Skomentuj 0
      Zaczynamy 5. edycję Final Four Ligi Mistrzów! W ataku pozycyjnym MKB Veszprém.
      Skomentuj 0
      Rozjemcami spotkania będą Słoweńcy Nenad Krstić i Peter Ljubić.
      Skomentuj 0
      W Lanxess Arenie w Kolonii rozbrzmiewa hymn Ligi Mistrzów. Za kilka chwil rozpocznie się wielkie święto szczypiorniaka!
      Skomentuj 0
      Poniżej zachęcamy do obszernej lektury zapowiedzi turnieju finałowego, w której zawarte są spore ilości ciekawostek.
      Skomentuj 0
      Dotychczas w Lidze Mistrzów MKB Veszprém i THW Kiel konfrontował się ze sobą dziewięciokrotnie. 5 zwycięstw odnieśli mistrzowie Niemiec, a czterokrotnie górą wychodzili Madziarzy. Jak będzie tym razem? W dotychczasowych meczach: 1996/97: THW Kiel - MKB Veszprem 28:25 (faza grupowa Ligi Mistrzów) 1996/97: MKB Veszprem - THW Kiel 23:21 (faza grupowa Ligi Mistrzów) 2002/03: THW Kiel - MKB Veszprem 23:31 (półfinał Pucharu Mistrzów) 2007/08: MKB Veszprem - THW Kiel 39:36 (ćwierćfinał Ligi Mistrzów) 2007/08: THW Kiel - MKB Veszprem 39:32 (ćwierćfinał Ligi Mistrzów) 2012/13: MKB Veszprem - THW Kiel 31:30 (faza grupowa Ligi Mistrzów) 2012/13: THW Kiel - MKB Veszprem 32:21 (faza grupowa Ligi Mistrzów) 2012/13: THW Kiel - MKB Veszprem 32:31 (ćwierćfinał Ligi Mistrzów) 2012/13: MKB Veszprem - THW Kiel 28:29 (ćwierćfinał Ligi Mistrzów) Bilans: 9 meczów - 5 zwycięstw THW, 0 remisów, 4 wygrane MKB; Bramki: 270:261 dla THW.
      Skomentuj 0
      W poprzednim sezonie obie ekipy rywalizowały w ćwierćfinale. Po sporych kontrowersjach do Final Four awansowało THW Kiel. Czy podopieczni Antonio Carlosa Ortegi zrewanżują się Zebrom za ubiegły sezon i węgierski zespół po dwunastu latach ponownie zagra w finale Champions League?
      Skomentuj 0
      W poprzednim sezonie mistrzowie Niemiec zajęli czwarte miejsce w turnieju finałowym. Dla Madziarów to pierwszy występ w Final Four.
      Skomentuj 0
      Witamy i zapraszamy na relację LIVE z dwudniowych zmagań o najcenniejsze klubowe trofeum w Europie. Jubileuszową edycję Final Four Ligi Mistrzów rozpocznie stracie MKB Veszprém z THW Kiel.