Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Polska B ma grać przeciwko pierwszym reprezentacjom

Kadra Polski B zagrała w miniony weekend na Litwie, gdzie zajęła drugie miejsce. Damian Wleklak liczy na to, że nadal jego drużyna będzie mierzyła się z pierwszymi reprezentacjami.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Drugie miejsce podczas turnieju na Litwie zadowala Damiana Wleklaka. - Trzech naszych rywali grało zawodnikami, którzy występują w swoich pierwszych reprezentacjach. Litwini przygotowują się do eliminacji do mistrzostw, Izrael też był w mocnym składzie, a Słowacja dała szansę kilku młodszym graczom ze swojej ligi. W trzecim meczu było za mało koncentracji w grze, ale jak na to że pojechaliśmy bardzo młodą reprezentacją, ci zawodnicy grali na dobrym poziomie. Mieliśmy cztery treningi i było widać, że jest duży potencjał u tych chłopaków. Duża przyszłość przed nimi - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl.


Czy ktoś zaskoczył pierwszego trenera kadry B? - Ci chłopcy, którzy byli z kadry młodzieżowej zagrali dobrze. Obydwaj bracia Gębale zrobili wrażenie nie tylko na mnie, ale na wszystkich co obserwowali turniej. Dobrze spisał się też Czuwara. Trzej bramkarze zagrali na naprawdę wysokiej skuteczności. Ci, którzy byli wcześniej w kadrze B mocno się rozwijają i niedługo kilku z nich trafi do pierwszej reprezentacji - zapowiada Damian Wleklak.

Reprezentacja Polski B nie skupia takiej uwagi mediów i kibiców jak pierwsza drużyna, jednak to przez nią przewijają się ci, którzy w bliższej lub dalszej przyszłości mają stanowić o sile pierwszej reprezentacji. Są już dalsze plany funkcjonowania bezpośredniego zaplecza kadry prowadzonej przez Michaela Bieglera. - Szukamy dalej zespołów, z którymi możemy grać. Litwini i Izraelczycy wyrazili chęć dalszej współpracy i grania z naszym bezpośrednim zapleczem kadry A. Chcemy grać z pierwszymi reprezentacjami, bo to więcej daje. Federacja Izraela była też zainteresowana meczami grup młodzieżowych, co też jest dobrą informacją. Izraelczycy grają agresywną obroną, co jest polem do nauki. W pewnym momencie wyszli systemem 3-3 i kryli nas przy linii środkowej - opowiedział Wleklak.

Z czego wynikła porażka w ostatnim meczu ze Słowacją? - Wyszedł brak koncentracji i słabsza gra w obronie. Przeciwnik szybko nam uciekł i różnica była duża. Udało się to zniwelować i w drugiej połowie było dużo lepiej. Niestety nie pomogliśmy bramce w pierwszej części spotkania. Był to mecz o pierwsze miejsce i liczyliśmy na zwycięstwo - przyznał trener kadry B.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

 • hbll Zgłoś komentarz
  Widać, że Wleklak ma pomysł na tą kadrę. Tutaj wyniki nie są ważne - tutaj trzeba rozwijać młodszych graczy właśnie w pojedynkach z I-reprezentacjami, a jeśli mają to być kadry
  Czytaj całość
  "B", to niech to będą Niemcy B, Dania B czy Francja B. Jestem przekonany, że ta kadra Polski B wyjdzie na dobre wielu graczom, a i trenerowi również :) Powodzenia!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×