Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

I liga mężczyzn: Ostateczny podział grup w środę wieczorem

W środę poznamy ostateczny podział skład rozgrywek I ligi mężczyzn na nadchodzący sezon. Kluczowe decyzje zapadną podczas zebrania Kolegium Ligi w Częstochowie.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Kolegium swoje obrady rozpocznie tuż przed zaplanowanym na godz. 20:00 meczem reprezentacji Polski kobiet z Czarnogórkami w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2014. 

- Przed meczem w Częstochowie mamy spotkanie, na którym rozważymy propozycje dotyczące składu grup, które przygotowało Biuro Związku. To będzie główny przedmiot naszego spotkania, po meczu będzie więc wszystko wiadomo - przekazał nam Komisarz Ligi, Bogusław Trojan.


Przynależność większości zespołów do poszczególnych grup pierwszoligowych zmagań jest powszechnie znana, niepewne są jedynie losy czterech drużyn - beniaminków AZS-u AWF Biała Podlaska i AZS-u UZ Zielona Góra oraz wielkopolskich MKS-u Kalisz i Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Wszystkie te ekipy ze względu na swoje położenie mogłyby równie dobrze występować w grupie A, jak i w grupie B.

Wszystko wskazuje na to, że w grupie "północnej" wystąpi jeden tegoroczny spadkowicz z Superligi, KPR Legionowo, podczas gdy w grupie "południowej" znajdą się Piotrkowianin Piotrków Trybunalski i PE Gwardia Opole. W grupie A zagrają ponadto beniaminkowie z Brodnicy i Warszawy, w grupie B zaś ekipy z Chrzanowa i Ostrowca Świętokrzyskiego.

Pierwsze informacje dotyczące podziału grup I ligi mężczyzn powinny pojawić się na naszych łamach jeszcze w środę wieczorem (ok. godz. 23:00).

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! 

Jak będzie wyglądał skład grup I ligi mężczyzn? Wstępny podział w piątek

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (5):
 • into the vortex Zgłoś komentarz
  I jak z tym podziałem? ZPRP dalej "debatuje"?
  • 18 Zgłoś komentarz
   w grupie A zagra mks kalisz i azs awf biała podlaska
   • into the vortex Zgłoś komentarz
    Ciężko będzie pogodzić aspekty geograficzne i sportowe, dlatego wg mnie dobrą opcją byłoby zrobić tak jak miało to miejsce jeszcze 2 albo 3 sezony temu, czyli o awans do Superligi druga
    Czytaj całość
    drużyna z A gra z pierwszą z B i odwrotnie. Przegrani z tych baraży grają o kolejny baraż (w ten sposób Piotrkowianin dwa sezony temu grał z AZS Warszawa, a Czuwaj z Pogonią, a następnie przegrani - Czuwaj i AZS zagrały o miejsce w barażu z Nielbą). W ten sposób uniknie się sytuacji, że w jednej grupie będzie nagromadzenie dobrych zespołów, a w drugiej średniacy i dzięki temu taki średniak dostanie się do superligi.
    • BGK Zgłoś komentarz
     Jeśli decydująca będzie geografia to Biała i Zielona idą do grupy A. Gdyby decydował poziom sportowy to w/w zespoły będą grały w grupie B a Kalisz i Ostrów wzmocnią grupę A.
     • Osiedle Czaszki Zgłoś komentarz
      A niby dlaczego Piotrkowianin ma sie znaleźć w grupie B? Spadł z superligi na rzecz drużyny z grupy A (Nielba Wągrowiec) i powinien zająć jej miejsce w grupie A. Proste jak konstrukcja
      Czytaj całość
      cepa! Dodatkowo przemawia za tym ekonomia, bo ma wiele bliżej na północ Polski i np do Białej Podlaskiej niż Ostrovia, czy MKS Kalisz.... Znów jakaś mała kombinacja przy zielonym stoliku??? Tylko po co? Koszty dalekich rozjazdów i tak znacznie obciążają kluby rzutując na obniżenie poziomu sportowego (np. brak kasy na szkolenie młodzieży)!
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×