Dwie nowe twarze w UKS Olimpie Grodków

Dwóch zawodników występujących w poprzednim sezonie na parkietach PGNiG Superligi dołączyło do siódmej ekipy rozgrywek I ligi mężczyzn gr. B, UKS Olimpu Grodków.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
W nadchodzącym sezonie barwy grodkowskiej drużyny reprezentować będą bramkarz Łukasz Romatowski oraz skrzydłowy Michał Drej. Obaj do prowadzonego przez trenera Piotra Mieszkowskiego zespołu przenieśli się z PE Gwardii Opole, wraz z którą spadli z parkietów PGNiG Superligi.
- Ściągnięcie bramkarza było dla nas koniecznością, po tym jak do Opola z wypożyczenia powrócił Adrian Fiodor, a kontuzji kolana nie wyleczył jeszcze Damian Olichwer. Dlatego też udało się nam zakontraktować Łukasza Romatowskiego oraz leworęcznego Michała Dreja na prawe skrzydło - wyjaśnia prezes grodkowskiego klubu, Jan Porębski.

Dalsze występy w UKS Olimpie wspomnianego już Olichwera pozostają zagadką. W podobnej sytuacji znaleźli się także leczący kontuzje rozgrywający Wojciech Zych oraz Łukasz Ogorzelec. Z zespołu odeszli natomiast Jarosław Dziurgot oraz Roman Smoliński, który postanowił skupić się na pracy z młodzieżą. W tej chwili kadra Olimpu liczy 14 zawodników.

- Do składu dojdzie jeszcze dwóch czy trzech juniorów, którzy pomału będą się ogrywać na pierwszoligowych parkietach. To chłopcy, którzy w swojej kategorii wiekowej radzą sobie bardzo dobrze, więc jest sens, by zaczynali grać w lidze - dodaje Porębski. Niewykluczone są jednak również kolejne transfery do klubu.

Olimp przygotowania do sezonu rozpocznie na przełomie lipca i sierpnia. Ekipa z Opolszczyzny ma w planach rozegranie szeregu sparingów, w tym organizację turnieju na własnym terenie.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×