Polscy juniorzy przegrali z Egiptem w meczu o trzecie miejsce

Prowadzona przez Rafała Kuptela i Marcina Pilcha Reprezentacja Polski juniorów przegrała 21:23 z Egiptem w meczu o trzecie miejsce międzynarodowego turnieju imienia Aleksandra Tuszkina w Permie.

Michał Gałęzewski
Polacy przygotowują się do mistrzostw Europy, które w sierpniu odbędą się w Trójmieście. Biało-czerwoni turniej w rosyjskim Permie zaczęli od wysokiego zwycięstwa z Kazachstanem. Później jednak ulegli Rosji i w meczu o trzecie miejsce zmierzyli się z Egiptem.
Początek meczu nie wyszedł naszym reprezentantom najlepiej. Po pierwszej połowie drużyna z północnej Afryki prowadziła już 13:6. W drugiej części spotkania było już lepiej, niestety obudzili się zbyt późno i ostatecznie przegrali różnicą dwóch trafień.

Biało-czerwoni mogą żałować szczególnie, że w ostatniej minucie na tablicy wyników widniał rezultat 22:21. Rafał Kuptel zdecydował się zdjąć bramkarza. Polacy zdołali oddać rzut na bramkę Egipcjan, ale nie trafili. Gracze z Afryki ustalili wynik w ostatnich sekundach. Najskuteczniejszym szczypiornistą naszej drużyny był Maciej Majdziński, zdobywca siedmiu bramek.

Mecz o 3.miejsce: Egipt - Polska 23:21 (13:6)

Polska: Skrzyniarz, Foluszny, Szot - Majdziński 7, Brukwicki 3, Skibiński 2, Janikowski 2, Kowalczyk 2, Wypych 1, Mastalerz 1 oraz Pietruszko, Kawka, Rolka, Netz, Cichocki, Moryto, Bekisz.

Bramki dla Egiptu: Refaat 6, Ramadan 4, Salem 4, Omar 3, Belal 2, Abdou 1, Wahab 1, Wara 1, Morsy 1.

Mecz o 5. miejsce: Serbia - Kazachstan 48:21

Mecz o 1. miejsce: Białoruś - Rosja 34:35