KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Nie mamy presji wyniku - po konferencji prasowej Wybrzeża Gdańsk

Podczas środowej konferencji prasowej oficjalnie ogłoszono, że nowym zawodnikiem Wybrzeża Gdańsk został Marcin Lijewski. Celem beniaminka PGNiG Superligi pozostaje spokojne utrzymanie w lidze.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk po wygraniu grupy A I ligi, przeprowadziło trzy transfery. Zdecydowanie najgłośniejszy był ten ostatni - w środę do beniaminka PGNiG Superligi dołączył Marcin Lijewski. - Cel na najbliższy sezon jest taki, aby zagrać każdy mecz jak najlepiej i dać z siebie wszystko. Głównym zadaniem jest utrzymanie w PGNiG Superlidze. Awans do play-offów uważalibyśmy za sukces. To młoda drużyna, która powinna okrzepnąć w lidze. Nie mamy presji wyniku - powiedział Zbigniew Trzoska, prezes klubu.
Gdańszczanie ostro trenują pod okiem Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka. - Zaczęliśmy treningi 14 lipca. Jesteśmy więc w trzecim tygodniu przygotowań. Na początku kładliśmy nacisk na zajęcia biegowo-siłowe, by sprawdzić ogólną sprawność fizyczną i wznieść ją na jeszcze wyższy poziom. Teraz gramy w III Memoriale Leona Walleranda z zespołami z Mielca, Wągrowca i Kwidzyna. Następnie jedziemy do Kwidzyna i do Dzierżoniowa, skąd udamy się na zgrupowanie do Sandomierza, gdyż hala AWFiS jest wynajęta na mistrzostwa Europy juniorów. Fakt, że nasza hala jest często wynajmowana bywa bolączką, bo często tułamy się po Gdańsku. Chciałbym podziękować pani prezes Ergo Areny, że często nam pomaga i możemy korzystać z tego obiektu. Przygotowania zakończymy turniejem w Mielcu, skąd wracamy do Gdańska i 6 września zagramy pierwszy wyjazdowy mecz ligowy - derby w Kwidzynie - opisał Daniel Waszkiewicz. Kapitan gdańskiej drużyny dostrzega natomiast różnice w podejściu młodych zawodników. - Na pewno dużo się zmieniło na plus. Tutaj każdy zdaje sobie sprawę, że pomiędzy ligami jest duża przepaść. W szatni widać to, że chłopacy przeżywają swoje nadchodzące debiuty w PGNiG Superlidze. Nasza w tym rola, by pomóc im i wdrożyć ich w tę klasę rozgrywkową - zauważył Dawid Nilsson.

Marcin Lijewski trenował z Wybrzeżem Gdańsk od początku okresu przygotowawczego. - Dzięki Bogu nie traktują mnie tu jak ikonę. Chciałbym podziękować chłopakom za miłe przyjęcie w drużynie. Jestem zawodnikiem Wybrzeża i łączą mnie z resztą zawodników sportowe relacje. Bardzo bym ich chciał pochwalić, że pomimo że są bardzo młodzi, ich podejście do obowiązków czysto sportowych jest bardzo profesjonalne. Tylko się z tego cieszyć i pracować - pochwalił rozentuzjazmowany Lijewski.

Pierwszym spotkaniem, w którym pojawi się Szeryf w barwach Wybrzeża będzie mecz z MMTS-em Kwidzyn, który już w piątek, I sierpnia rozegrany zostanie na początek III Memoriału Leona Walleranda. - Chcemy zaprosić wszystkich na turniej, który odbędzie się 1 i 2 sierpnia w hali AWFiS. Liczymy, że frekwencja na turnieju będzie hołdem dla takiego człowieka, jakim był Leon - zaprosił Zbigniew Trzoska.

Wybrzeże utrzyma się w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×