Memoriał Klempela: Triumf Motoru Zaporoże, wygrana Wybrzeża, remis MMTS-u z Zagłębiem

HC Motor Zaporoże wygrał Memoriał Klempela po zwycięstwie w decydującym meczu z ZTR-em Zaporoże. W niedzielę swój mecz wygrało Wybrzeże Gdańsk, a MMTS Kwidzyn zremisował z Zagłębiem Lubin

Michał Gałęzewski
Wybrzeże Gdańsk po czterech porażkach z rzędu odniosło przekonujące zwycięstwo. Dzięki dobrej grze w drugiej połowie spotkania i skuteczności Wojciecha Prymlewicza, czerwono-biało-niebiescy pokonali Gaz-System Pogoń Szczecin 24:18. Dobrą skuteczność prezentował też Marcin Lijewski, który wcześniej nie zdobywał wielu bramek dla gdańszczan.
Wybrzeże Gdańsk - Gaz-System Pogoń Szczecin 24:18 (12:13)

Wybrzeże: Chmieliński - Prymlewicz 7, Lijewski 4, Kornecki 4, Kondratiuk 3, Jasowicz 2, Papaj 2, Adamski 1, Dzierżawski 1, Żak, Nazimek, Nilsson.
Kary: 4/5.
Karne: 4/5.

Gaz-System Pogoń: Szczecina, Kowalski - Zydroń 7, Jedziniak 2, Zaremba 3, Krysiak 1, Gierak 2, Krupa 2, Grzegorek 1 oraz Walczak, Gmerek, Konitz, Stankiewicz.
Kary: 2 min. (Gierak 2 min.).
Karne: 3/4.

W spotkaniu o piąte miejsce zmierzyły się ze sobą zespoły z Kwidzyna i z Lubina. Przez długi czas lepiej spisywali się zawodnicy z południa Polski, którzy jeszcze piętnaście minut przed końcem spotkania po bramce Pawła Gendy prowadzili 22:27. Kwidzynianie wzięli się jednak za odrabianie strat. W ostatniej minucie zdobyli dwie bramki, które dały im remis 25:25. Piąte miejsce w turnieju dzięki lepszemu bilansowi bramek zajęło Zagłębie.

MMTS Kwidzyn - Zagłębie Lubin 25:25 (12:16)

MMTS: Dudek, Kiepulski - Seroka 5, Nogowski 4, Jędrzejewski 3, Sadowski 3, Szczepański 3, Pilitowski 2, Genda 2, Rosiak 1.
Kary: 4 min. (Sadowski 2 min., Pilitowski 2 min.).
Karne: 0/1.

Zagłębie: Małecki - Przysiek 5, Stankiewicz 5, Szymyślik 5, Gumiński 4, Bartczak 3, Rosiek 2, Czuwara 1 oraz Kużdeba, Marciniak, Paluch.
Kary: 0 min.