Turniej w Malborku: Pomezania lepsza od KPR-u Legionowo

W ostatnim piątkowym meczu turnieju w Malborku, Polski Cukier Pomezania pokonała spadkowicza z PGNiG Superligi - KPR Legionowo 20:17. Sześć bramek dla gospodarzy zdobył Łukasz Cieślak.

Michał Gałęzewski
Pierwsze mecze malborskiego turnieju były bardzo udane dla obu zespołów. Polski Cukier Pomezania pokonała Meble Wójcik Elbląg, natomiast podopieczni Roberta Lisa okazali się lepsi od mistrza Mołdawii - Olimpusu-85 Kiszyniów.
Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla KPR-u Legionowo. Szczypiorniści z Mazowsza po siedemnastu minutach, gdy bramkę zdobył Tomasz Kasprzak prowadzili już 8:5. Gospodarze, w których szeregach w ofensywie brylował Łukasz Cieślak na minutę przed przerwą wyszli na 10:9. Dwie ostatnie bramki przed zmianą stron zdobył jednak Kamil Ciok i to goście schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron podopieczni Igora Stankiewicza grali bardzo dobrze w obronie. W 25 minut stracili zaledwie sześć bramek. Szybko wyszli na prowadzenie i ostatecznie po celnym rzucie Tomasza Maluchnika wygrali 20:17.

Polski Cukier Pomezania Malbork - KPR Legionowo 20:17 (10:11)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Cieślak 6, Potoczny 4, Perwenis 2, Miedziński 2, Boneczko 2, Suwisz 1, Baraniak 1, Maluchnik 1, Starzyński 1 oraz Hanis, Górski, Dukszto, Cielątkowski, Grzymski, Dobosz.
Kary: 8 min. (Miedziński 4 min., Perwenis 2 min., Baraniak 2 min.).
Karne: 2/4.

KPR: Krekora, Ner - Ciok 5, Bożek 2, Suliński 2, Kasprzak 2, Brinovec 2, Gawęcki 2, Wolski 1, Prątnicki 1 oraz Bulej, Wuszter.
Kary: 4 min. (Kasprzak 2 min., Wolski 2 min.).