Sparingowo: Meble Wójcik wygrały w Brodnicy

MKS Henri Lloyd Brodnica przegrał we własnej hali z Meblami Wójcik Elbląg 27:35. Po sześć bramek zdobyli Mateusz Orłowski z drużyny gospodarzy oraz Stanisław Gębala z elbląskiego zespołu.

Michał Gałęzewski
Mecz sparingowy pomiędzy dwoma zespołami przygotowującymi się do inauguracji I ligi był rozgrywany w trzech tercjach, z których każda trwała 20 minut. Początek był udany dla gospodarzy, którzy po dwudziestu minutach spotkania po bramce Mateusza Orłowskiego przegrywali tylko 10:11.
Później MKS Henri Lloyd zdołał nawet doprowadzić do wyrównania, jednak bardziej doświadczony zespół Mebli Wójcik w końcu zaczął przeważać. Ostatecznie po bramce Adama Nowakowskiego, po drugiej tercji elblążanie prowadzili już różnicą pięciu trafień. W trzeciej części spotkania przewaga Mebli Wójcik rosła. Po rzucie Oskara Serpiny  było już 32:23, by ostatecznie zwyciężyć 35:27.

MKS Henri Lloyd Brodnica - Meble Wójcik Elbląg 27:35 (10:11, 20:25)

MKS Henri Lloyd: Muszak, Frygier, Jankowski - Orłowski 6, Cichocki 5, Olszewski 4, Zakrzewski 3, Kruczka 2, Kruszewski 2, Sadowski 2, Netz 1, Wiśniewski 1, Malinowski 1 oraz Wajc, Biliński, Matlach, Mazur.
Kary: 14 min. (Sadowski 4 min., Biliński 4 min., Cichocki 2 min., Netz 2 min., Mazur 2 min.).

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Gębala 6, Kupiec 5, Dawidowski 5, Bąkowski 4, Serpina 3, Malandy 2, Dorsz 2, Spychalski 2, Malczewski 2, Nowakowski 2, Szopa 1, Olszewski 1 oraz Spicha.
Kary: 4 min. (Dawidowski 2 min., Serpina 2 min.).