Turniej w Kościerzynie: Wygrane Mebli Wójcik i Vetreksu Sokół

W sobotni poranek rozpoczął się VI Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. W pierwszych meczach wygrywały zespoły Mebli Wójcik Elbląg i Vetreksu Sokół Kościerzyna.

Michał Gałęzewski
W pierwszym meczu rozegranym w Hali Sokolnia w Kościerzynie, zmierzyły się dwa zespoły z I ligi. Kar-Do Spójnia Gdynia jeszcze po 21 minutach, gdy bramkę zdobył Michał Derdzikowski prowadziła 10:9. Później jednak przewagę zaczęli budować gdynianie i na przerwę schodzili z trzybramkowym zapasem.
W 37 minucie znów na tablicy wyników był remis. Od tego czasu na boisku istnieli już jednak tylko elblążanie. Po bramce Oskara Serpiny w 56 minucie wyszli na rekordowe prowadzenie 29:19, by ostatecznie wygrać różnicą ośmiu trafień.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 21:29 (12:15)

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Chyła 6, Derdzikowski 5, Wróbel 4, Kowalski 2, Nowaliński 2, Bielec 1, Stelmasik 1 oraz Nazimek, Staniszewski, Naus.
Kary: 6 min. (Naus 2 min., Nazimek 2 min., Nowaliński 2 min.).
Karne: 2/2.

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Kupiec 7, Szopa 6, Malczewski 3, Dorsz 3, Serpina 3, Malandy 2, Gębala 2, Bąkowski 2, Dawidowski 1 oraz Nowakowski, Olszewski, Spicha.
Kary: 8 min. (Serpina 2 min., Dawidowski 2 min., Gębala 2 min., Kupiec 2 min.).
Karne: 2/3.

W drugim meczu zmierzyły się drużyny grające w pierwszej i w drugiej lidze. Zdecydowanym faworytem był gospodarz turnieju - Vetrex Sokół Kościerzyna, który ostatecznie nie dał szans rywalom z Wejherowa.

Zwycięstwo gospodarzy nie było zagrożone nawet przed moment. Gracze z północy Polski szybko wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca pojedynku. Co prawda po trzynastu minutach gry ekipa z Wejherowa zdołała zniwelować straty do jednego trafienia, ale był to ostatni moment, w którym Tytani mieli kontakt z I-ligowcem.

Po pierwszej połowie Sokół miał osiem bramek więcej od rywala, a ostatecznie różnica wyniosła aż 16 goli. Najwięcej razy na listę strzelców wpisywali się Łukasz Szala (10) oraz Tomasz Bronk (8).

Vetrex Sokół Kościerzyna - Tytani Wejherowo 33:17 (16:8)

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Szala 10, Bronk T. 8, Czaja 3, Kuczyński 2, Piechowski 2, Bednarek 2, Reichel J. 2, Lisiewicz 2, Reichel M. 1, Ringwelski 1,  Bronk A.
Kary: 4 min. (Bednarek - 4 min.).
Karne: 3/3.

Bramki dla Tytanów: Wicki 5, Darowski 4,  Turek 2, Wicoń 2, Wójcik 1, Funk 1, Sakaja 1.
Kary: 4 min. (Wicki, Funk - po 2 min.)