Wojna w Gdyni na remis - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg

Kar-Do Spójnia Gdynia podzieliła się punktami z Meblami Wójcik Elbląg w pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie. Po osiem bramek zdobyli Mateusz Wróbel i Marcin Szopa.

Michał Gałęzewski
Biorąc pod uwagę doświadczenie zawodników, faworytami sobotniego spotkania byli z pewnością goście, którzy celują w miejsce w ścisłej czołówce ligi. Od początku spotkania to podopieczni Dariusza Molskiego przeważali i po bramce Macieja Dawidowskiego, w 13 minucie prowadzili już 6:2.
Gospodarze się jednak nie poddali. Bardzo szybko doprowadzili do wyrównania i po bramce Łukasza Nausa na tablicy wyników widniał rezultat 6:6. Do końca pierwszej połowy obie drużyny grały bardzo równo i na przerwę schodziły przy wyniku 11:12.

Po zmianie stron do głosu doszli gospodarze, którzy zdobyli pięć bramek z rzędu i po rzucie Szymona Nowalińskiego prowadzili 16:12. Jeszcze dwie minuty przed końcem, Kar-Do Spójnia miała dwubramkową przewagę. Elblążanie się jednak nie poddali, a bramkę na wagę remisu zdobył Damian Spychalski.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Meble Wójcik Elbląg 24:24 (11:12)

Kar-Do Spójnia: Zimakowskki, Skowron - Wróbel 8, Rychlewski 5, Kowalski 3, Derdzikowski 2, Szlinger 2, Stelmasik 2, Nowaliński 1, Naus 1 oraz Chyła, Staniszewski.
Kary: 4 min. (Wróbel 2 min., Szlinger 2 min.).
Karne: 1/3.

Meble Wójcik: Głębocki, Fiodor - Szopa 8, Kupiec 5, Spychalski 4, Serpina 3, Olszewski 2, Dorsz 1, Malandy 1 oraz Malczewski, Nowakowski, Dawidowski.
Kary: 10 min. (Malczewski 2 min., Malandy 2 min., Spychalski 2 min., Gębala 2 min., Kupiec 2 min.).