Dwie snajperki pokonały beniaminka - relacja z meczu SMS ZPRP Płock - Korona Handball Kielce

Na inaugurację I ligi, SMS ZPRP Płock pokonał mającego duże aspiracje beniaminka - Koronę Handball Kielce 31:24. Aleksandra Rosiak i Patrycja Świerzewska zdobyły odpowiednio 12 i 10 bramek.

Michał Gałęzewski
Drużyna Korony Handball Kielce jeszcze w ubiegłym sezonie występowała w II lidze. Kielczanki pewnie wygrały tę klasę rozgrywkową i z pełnią nadziei przystępowały do I ligi. Na początek pojechały do Płocka, gdzie zmierzyły się z miejscową Szkołą Mistrzostwa Sportowego.
Początek spotkania, to mocne uderzenie SMS-u ZPRP Płock prowadzonego przez Andrzeja Marszałka. Po sześciu minutach, gdy bramkę zdobyła najskuteczniejsza w meczu Aleksandra Rosiak, na tablicy wyników widniał rezultat 5:0. Po osiemnastu minutach przewaga uczennic płockiego liceum wzrosła do ośmiu bramek. Później jednak znakomicie grały zawodniczki kieleckiego beniaminka. Zdobyły sześć bramek z rzędu i po rzucie Magdaleny Skowrońskiej, na 120 sekund przed przerwą przegrywały już tylko różnicą jednego trafienia.

Ostatnią bramkę w pierwszej połowie zdobyła niezawodna w sobotę Rosiak i ostatecznie po zmianie stron to gospodynie miały dwubramkową zaliczkę. W 34 minucie po rzucie karnym Marta Rosińska doprowadziła do pierwszego - i jak się później okazało ostatniego w meczu - remisu. Do końca spotkania wynik kontrolowały gospodynie, wśród których niezwykle skuteczna była Patrycja Świerzewska. Ostatecznie SMS wygrał 31:24.

SMS ZPRP Płock - Korona Handball Kielce 31:24 (16:14)

SMS ZPRP: Sarnecka - Rosiak 12, Świerzewska 10, Szczechowicz 3, Kwiecińska 2, Urbaniak 1, Seweryn 1, Warda 1, Nosek 1 oraz Wąsik, Sucha, Lipok, Susszek, Bałdyga.
Kary: 12 min. (Warda 4 min., Nosek 2 min., Kwiecińska 2 min., Urbaniak 2 min.).

Korona Handball: Kos, Hibner - Skowrońska 6, Bortnowska 4, Rosińska 4, Czubaj 3, Pinda 3, Hynek 2, Kaźmiruk 2 oraz Kędzior, Sobierajska, Giser
Kary: 6 min. (Hynek 4 min., Czubaj 2 min.).

Sędziowie: Raszewski, Zaradny (Tczew).