Druga wygrana Pomezanii - relacja z meczu Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia

Nie było niespodzianki w Malborku. Polski Cukier Pomezania pokonała Kar-Do Spójnię Gdynia 35:29. Najskuteczniejszy był jednak zawodnik zespołu gości, Mateusz Wróbel - zdobywca dziewięciu bramek.

Michał Gałęzewski
W pierwszej kolejce korzystny wynik odniosła Kar-Do Spójnia Gdynia, która zremisowała z Meblami Wójcik Elbląg. Polski Cukier Pomezania przez długi czas męczyła się z beniaminkiem z Brodnicy i sobotnie spotkanie mogło odpowiedzieć na wiele pytań.
Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero po dwóch bramkach z rzędu, które zdobył Łukasz Cieślak Polski Cukier Pomezania wyszła na trzybramkową przewagę w trakcie pierwszej połowy. Pod koniec tej części gry, podopieczni Igora Stankiewicza zdobyli siedem bramek z rzędu i po rzucie Marka Baraniaka, na przerwę schodzili przy wyniku 18:9.

W drugiej połowie skuteczny był Rafał Rychlewski, który zdobył w niej dla Kar-Do Spójni siedem bramek. Gospodarze kontrolowali jednak wynik spotkania, by ostatecznie wygrać 35:29.

Polski Cukier Pomezania Malbork - Kar-Do Spójnia Gdynia 35:29 (18:9)

Polski Cukier Pomezania: R.Kądziela, P.Kądziela, Sibiga - Boneczko 8, Potoczny 7, Perwenis 6, Cieślak 4, Górski 2, Suwisz 2, Starzyński 2, Maluchnik 2, Dobosz 1, Baraniak 1 oraz Grzymski, Miedziński.
Kary: 6 min. (Maluchnik 2 min., Miedziński 2 min., Starzyński 2 min.).
Karne: 3/3.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron, Dyszer - Wróbel 9, Rychlewski 8, Derdzikowski 4, Szlinger 3, Kowalski 3, Nowaliński 1, Staniszewski 1 oraz Chyła, Naus, Bielec.
Kary: 8 min. (Derdzikowski 4 min., Wróbel 2 min., Staniszewski 2 min.).