Srebrne Lwice zdeklasowały Piotrcovię - relacja z meczu SPR Olkusz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Piłkarki ręczne SPR-u Olkusz pokonały w sobotę Piotrcovią Piotrków Trybunalski i odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie. Bohaterką spotkania była bramkarka Monika Wąż.

Sławomir Bromboszcz
Szczypiornistki z Olkusza przed tygodniem byłby bardzo bliskie odniesienia pierwszego zwycięstwa w sezonie. Znakomicie rozpoczęły spotkanie z Aussie Sylex Samborem Tczew, jednak ostatecznie musiały podzielić się punktami z beniaminkiem. Srebrne Lwice po tym meczu czuły spory niedosyt i w pojedynku z Piotrcovią Piotrków Trybunalski zamierzały sięgnąć po pełną pulę.
Zespół Piotrcovii bez swojej liderki Agata Wypych nie jest już tak groźny. W ostatnim spotkaniu z Pogonią kontuzji nabawiła się także Katarzyna Piecaba. Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego przystąpiła do meczu w Olkuszu osłabiona. Szczypiornistki SPR-u znakomicie prezentowały się od pierwszych minut. Ciężar zdobywania bramek wzięły na swoje barki Sabina Kobzar i Natalia Wicik. W szeregach Piotrcovii aktywna była osamotniona Stefka Agova, jednak miała spore problemy z pokonaniem dobrze dysponowanej Moniki Wąż. Po 10 minutach gry Srebrne Lwice prowadziły już 6:1.

Szczypiornistki Piotrcovii miały bardzo duże problemy w ataku pozycyjnym, widząc niemoc swojego zespołu o czas poprosił Sławomir Kamiński. Przekazane uwagi na niewiele się zdały, bowiem w dalszym ciągu koncertowo spisywała się olkuska drużyna. Bramkę gospodyń zamurowała Monika Wąż. Dodatkowo Piotrcovia kilka razy musiała radzić sobie w osłabieniu i przewaga olkuszanek rosła w ekspresowym tempie. W 27 minucie po trafieniu Katarzyny Nowak miejscowe prowadziły już 16:3! Zespoły zeszły do szatni przy stanie 16:5.

W drugiej połowie w dalszym ciągu ton rywalizacji nadawały Srebrne Lwice. Obraz gry nie uległ zmianie, nadal w bramce dobrze spisywała się Monika Wąż, a jej koleżanki z pola spokojnie rozgrywały akcje. Po 45 minutach gry gospodynie prowadziły 21:8 i stało się pewne, że zwycięzca tego pojedynku może być tylko jeden. W końcówce spotkania wysokie prowadzenie spowodowało nieco rozluźnienia w szeregach miejscowych, co wykorzystały rywalki dokonując małej kosmetyki wyniki. SPR Olkusz zwyciężył 28:17. Był to najlepszy występ olkuszanek w rozgrywkach PGNiG Superligi.

SPR Olkusz - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 28:17 (16:5)

SPR Olkusz: Hoffman, Wąż - Leńczuk, Nowak 3, Przytuła 2, Wicik 6/1, Marszałek 5, Postołek 2, Fierka, Latała, Kobzar 4, Wcześniak 3, Basiak 3.
Kary: 12 min.

MKS Piotrcovia: Opelt, Skura - Rol, Sobińska 1, Kucharska 5, Kotecka, Osuch, Cieślak 1, Gomółka, Jałoszewska, Nowak, Agova 10/3.
Kary: 6 min.

Sędziowie: Moskalczyk-Pazdro. Delegat: Marek Majka.