LM: Tiago Rocha w siódemce kolejki, trafienie Ivana Cupicia i interwencja Marina Sego w TOP 5

Portugalski obrotowy Orlen Wisły Płock, Tiago Rocha znalazł się w siódemce 2. kolejki LM. Wyróżniono także bramkę Ivana Cupicia oraz interwencję Marina Sego w meczu Vive Tauronu Kielce z Pick Szeged.

Paweł Nowakowski

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock pozostawili po sobie dobre wrażenie w niedzielnym wyjazdowym meczu z FC Barceloną. Nafciarze w stolicy Katalonii zmuszeni radzić sobie byli bez Mariusza Jurkiewicza i Miljana Pusicy, a z najbardziej utytułowanym klubem na świecie przegrali ostatecznie 25:30.

Pewnym punktem wicemistrzów Polski był w tym spotkaniu Tiago Rocha. Portugalski obrotowy był bezbłędny - rzucił pięć bramek, pewnie wykorzystując każde podanie od kolegów (5/5). Jego świetna postawa zaowocowała nominacją do siódemki kolejki. Zawodnik Nafciarzy znalazł się w doborowym towarzystwie, bowiem w tym zestawieniu są także między innymi Aron Palmarsson, Dragan Gajić czy Alex Dujszebajew. Dla syna Talanta Dujszebajewa to już drugie wyróżnienie w tegorocznej edycji Champions Leauge.
Bez echa nie przeszła także wygrana szczypiornistów Vive Tauronu Kielce , którzy w weekend rozprawili się przed własną publicznością z Pick Szeged 37:32. Na trzecim miejscu wśród najładniejszych bramek drugiej serii spotkań znalazło się trafienie Ivana Cupicia z 27. minuty spotkania, kiedy chorwacki skrzydłowy "przeczesał" Jose Manuela Sierrę, podwyższając wynik na 18:15. Z kolei trzecią najbardziej widowiskową interwencją minionego weekendu była parada Marina Sego z 53. minuty, a bramkarz mistrza Polski zatrzymał wówczas rzut z koła Jonasa Kallmana.

W klasyfikacji strzelców najwyższej wśród zawodników dwóch polskich klubów ujęty jest Karol Bielecki. Polski bombardier z dorobkiem 10 bramek zajmuje 31. pozycję. Z 20 trafieniami przewodzi Momir Ilić z MKB Veszprém.

* Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu

Nafciarze w środowym meczu we Flensburgu pokuszą się o niespodziankę i zdobędą punkty?