Pierwsza wygrana Akademiczek - relacja z meczu Sparta Oborniki - MKS AZS UMCS Lublin

Sparta Oborniki przegrała na własnym parkiecie z MKS-em AZS UMCS Lublin 17:26. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych Izabeli Puchacz w tegorocznych rozgrywkach I ligi kobiet.

Michał Gałęzewski
Przed starciem obu drużyn, w lepszej sytuacji była Sparta Oborniki. Podopieczne Tomasza Konitza miały za sobą dwa zwycięstwa i porażkę. MKS AZS UMCS Lublin natomiast w pierwszych trzech kolejkach zdobył zaledwie jeden punkt.
Drużyna z Lublina sytuację wyjaśniła już w pierwszej połowie. Co prawda po tym, jak Joanna Gładecka rzuciła bramkę w osiemnastej minucie na tablicy wyników widniał jeszcze rezultat 7:7, jednak osiem kolejnych trafień padło łupem lublinianek, które w 31 minucie po bramce Joanny Szarawagi prowadziły 15:7!

Podopieczne Izabeli Puchacz nie dały za wygraną i na kwadrans przed końcem, po rzucie Magdaleny Markowicz prowadziły już 22:11. W końcówce co prawda ustabilizowała się gra gospodyń, ale to było za mało, by myśleć o końcowym triumfie i ostatecznie skończyło się na wyniku 17:26.

Sparta Oborniki - MKS AZS UMCS Lublin 17:26 (7:14)

Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 6, Gładecka 5, Żołyniak 3, Wasiak 2, Durka 1 oraz Racka, Kaszkowiak, Zwolińska, Łakomy, Niedzielska.
Kary: 4 min.
Karne: 4/5.

MKS AZS UMCS: Gruszecka, Nóżka - Nocuń 6, Wawrzonek 3, Kozimur 3, Markowicz 3, Szyszkowska 3, Blaszka 2, Syncerz 2, Lasek 2, Szarawaga 2 oraz Pękalska, Kucharczyk.
Kary: 8 min.
Karne: 0/2.

Kary: Sparta - 4 min. (Łakomy 2 min., Wasiak 2 min.), MKS AZS UMCS - 8 min. (Blaszka 2 min., Pękalska 2 min., Kozimur 2 min., Syncerz 2 min.).
Sędziowie: Niedbała, Szwedo (Szczecin).