PGNiG Superliga mężczyzn: Piąta porażka Azotów, Chrobry lepszy od Stali! (wyniki)

Zwycięstwami Gaz-System Pogoni Szczecin i Chrobrego Głogów zakończyły się sobotnie mecze 7. kolejki PGNiG Superligi. Gazownicy pewnie pokonali KS Azoty Puławy, a Chrobry okazał się lepszy od Stali.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Wygrana szczypiornistów z Głogowa nad prezentującą się dotychczas bardzo solidnie SPR Stalą Mielec jest niemałym zaskoczeniem. Zespół trenera Krzysztofa Przybylskiego przed sobotnim spotkaniem zmagał się z ogromnymi problemami kadrowymi, w obliczu których mielecka drużyna wyrosła na zdecydowanego faworyta starcia.
Chrobry jednak od pierwszych minut spotkania nadawał ton rywalizacji. Jeszcze w 9. minucie Stal wygrywała 5:4, ale w ciągu trzech kolejnych minut gospodarze przejęli inicjatywę i wychodząc na prowadzenie 6:5 zaczęli kontrolować wydarzenia na parkiecie. Do przerwy zespół trenera Przybylskiego utrzymał jednobramkowe prowadzenie, a tuż po zmianie stron szybko dobił rywali, w 40 minucie wygrywając już 21:15. Czeczeńcy w końcowych fragmentach gonili wynik, ale głogowianie bez większych problemów dowieźli wygraną do ostatniej syreny.

Dla zespołu trenera Przybylskiego było to trzecie zwycięstwo w sezonie, dzięki czemu Chrobry zrównał się punktami ze Stalą. Po raz szósty w rozgrywkach zwyciężyli natomiast zawodnicy Gaz-System Pogoni Szczecin, którzy pewnie pokonali KS Azoty Puławy. Ekipa trenera Rafała Białego już na początku meczu wypracowała sobie przewagę, która pozwoliła jej na kontrolę wydarzeń na parkiecie.

Począwszy od 6. minuty Pogoń wygrywała różnicą czterech trafień i taka przewaga utrzymywała się niemal (z drobnymi przerwami gdy Azoty zmniejszały straty) przez całe spotkanie. W końcówce zawodów szczecinianie dobili przyjezdnych i dzięki wygranej wskoczyli na 2. miejsce w tabeli. Azoty pozostały na 10. miejscu, ale mają rozegrany o jeden mecz więcej od zamykających stawkę Nielby Wągrowiec i Śląska Wrocław.

Pozostałe mecze 7. kolejki Superligi rozegrane zostaną w niedzielę oraz w środę. Zapraszamy na relację na żywo z tych spotkań na łamach naszego portalu!