Kontrolowane zwycięstwo Akademiczek - relacja z meczu MKS AZS UMCS Lublin - Dwójka Profil Nowy Sącz

MKS AZS UMCS Lublin już na początku meczu I ligi kobiet uzyskał przewagę, której nie oddał do końca i pokonał Dwójkę Profil Nowy Sącz 29:21.

Michał Gałęzewski
Drużyny z Lublina i z Nowego Sącza przeciętnie rozpoczęły sezon i w niedzielę miały okazję poprawić swój bilans. Faworytkami były zawodniczki Izabeli Puchacz, które dodatkowo miały przewagę własnego parkietu.
Już od początku spotkania, MKS AZS UMCS Lublin uzyskał teoretycznie bezpieczną przewagę. W dziesiątej minucie, gdy bramkę zdobyła Weronika Zarzycka, lublinianki prowadziły już 7:2. Dwójka Profil potrafiła jednak szybko zniwelować stratę. Już po sześciu minutach po rzucie Marzeny Cempy na tablicy wyników widniał rezultat 8:7.

Do końca pierwszej części meczu przeważały lublinianki i na przerwę schodziły prowadząc 15:11. W drugiej połowie zawodniczki z Nowego Sącza nie zbliżyły się już bardziej do gospodyń, które dodatkowo miały serię pięciu bramek z rzędu, po czym wyszły na 25:17. Do ostatniej akcji kontrolowały sytuację na boisku i zwyciężyły 29:21.

MKS AZS UMCS Lublin - Dwójka Profil Nowy Sącz 29:21 (15:11)

MKS AZS UMCS: Gruszecka, Nóżka - Charzyńska 6, Nocuń 6, Markowicz 5, Zarzycka 3, Blaszka 2, Wawrzonek 2, Szyszkowska 2, Juć 1, Kucharczyk 1, Lasek 1 oraz Wojdyło.
Kary: 6 min.
Karne: 4/5.

Dwojka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Olejarczyk 8, Cempa 5, Kulig 4, Kawa 2, Sroka 2 oraz Kuros, Prechitko, Kamińska, Fecko, Waligóra, Czop, Bodziony.
Kary: 8 min.
Karne: 4/6.

Kary: MKS AZS UMCS - 6 min. (Zarzycka 2 min., Wawrzonek 2 min., Lasek 2 min.), Dwójka Profil - 8 min. (Kawa 4 min., Cempa 2 min., Sroka 2 min.).
Sędziowie: A.Filipiak, J.Filipiak.