Słowacja pokonała Szwajcarię

W pierwszym spotkaniu odbywającego się w Dąbrowie Górniczej turnieju preeliminacyjnego do Mistrzostw Świata 2009 Słowacja pokonała Szwajcarię 33:27 (17:11). Najwięcej bramek dla zwyciężczyń, po 6, zdobyły Lucia Sukennikova i Katarina Dubajova. U Szwajcarek najlepszymi strzelczyniami były Annick Bosshart, Azra Mustafoska i Andrea Willimann, które rzuciły po 5 bramek.

Maciej Brum
Maciej Brum

Tylko początek spotkania był wyrównany. W 6 minucie na tablicy widniał wynik 2:2, natomiast czternaście minut później było 9:7 dla Słowacji. Od tego momentu Słowaczki zdecydowanie zdominowały to spotkanie co raz wyprowadzając szybkie kontry. Do przerwy było 15:9 dla podopiecznych Lubomira Popluhara. Po zmianie stron przez pierwsze 15 minut dominowały nadal Słowaczki. W 47 minucie było 29:18 i zapowiadało się na pogrom. Ambitne Szwajcarki walczyły jednak i zdołały zniwelować stratę do 6 bramek. Ostatecznie przegrały 27:33. Po meczu wybrano najlepsze zawodniczki w obu ekipach. U Słowaczek była to Kataryna Dubajova, zdobywczyni 6 bramek. U przegranych natomiast Azra Mustafoska, która na dłużej pojawiła się dopiero w drugiej części meczu, zdobywając 5 bramek. Z bardzo dobrej strony pokazała się także bramkarka Manuela Brutsch, która kilkukrotnie ratowała swój zespół od straty bramki.

Słowacja - Szwajcaria 33:27 (17:11)

Słowacja: Harisova- Sukennikova 6, Dubajova 6/2, Stuparicova 4, Jakubisova 4, Hrickova 3, Benuskova 3/2, Halasova 2, Kalaninova 2, Popluharova 1, Vorreiterova 1, Pollakova 1, Skolkova.
Szwajcaria: Brutsch- Bosshart 5/1, Mustafoska 5, Willimann 5, Weigel 3, Dinkel 3/1, Gisler 3, Ganz 2, Amstutz 1, Scheffold, Marty.

Kary: Słowacja- 4 min.; Szwajcaria- 6 min.
Sędziowały: Umlu Pinar i Simsek Mehta (Turcja)