Zasłużona wygrana Meblarzy - relacja z meczu Meble Wójcik Elblag - Real Astromal Leszno

W starciu sąsiadów z ligowej tabeli skuteczniejsi okazali się piłkarze KS Meble Wójcik Elbląg, którzy pokonali przed własną publicznością Real Astromal Leszno 26:21.

Pojedynek pomiędzy Wójcikiem a Realem miał zadecydować która z tych drużyn awansuje w ligowej tabeli i znajdzie się wyżej od rywala. Przed spotkaniem elblążanie mieli na swoim koncie siedem punktów i zajmowali 9. miejsce, przyjezdni natomiast oczko mniej i plasowali się tuż za Meblarzami. [ad=rectangle] Spotkanie znakomicie rozpoczęli bramkarze obu ekip. W elbląskiej bramce świetnie spisywał się Marcin Głębocki, u przeciwników natomiast Fryderyk Musiał. Pierwsza bramka padła dopiero w 4. minucie meczu z rąk Marcina Szopy. Kolejne akcje należały do lesznian, którzy zdobyli cztery bramki z rzędu. Gospodarze mieli duże problemy z celnością, wiele piłek trafiało w słupki, bądź wybijał je bramkarz. W 16. minucie meczu, po golu Jakuba Wieruckiego, Real prowadził 8:3. Na tę sytuację zareagował Dariusz Molski prosząc o czas. Po przerwie warunki na parkiecie zaczęli dyktować gospodarze, którzy wzmocnili obronę, a w bramce świetnie wspomagał kolegów z pola Marcin Głębocki. Elblążanie rzucili sześć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 9:8. Do końca pierwszej połowy lesznianie dorzucili dwa gole i na przerwę schodzili przy minimalnym prowadzeniu.

Drugą odsłonę zawodów świetnie rozpoczął Fryderyk Musiał, którego skuteczne interwencje uchroniły Astromal przed stratą kilku bramek. Do poziomu gry bramkarza nie potrafili dostosować się koledzy pola, którzy popełnili sporo błędów. Do 46. minuty gra toczyła się mniej więcej bramka za bramkę, z niewielkim prowadzeniem Meblarzy. Podopieczni Ryszarda Kmiecika zmienili sposób obrony, wyłączając dwóch rozgrywających z Elbląga, jednak na niewiele się to zdało. Cztery kolejne bramki Wójcika praktycznie rozstrzygnęły losy spotkania (22:16). Przyjezdni starali się zminimalizować rozmiary porażki, jednak gospodarze kontrolowali wynik, który po 60 minutach wynosił 26:21.

Meble Wójcik Elbląg - Real Astromal Leszno 26:21 (9:10)

Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Adamczak 5, Nowakowski 4, Malczewski 4, Gębala 3, Kupiec 3/1, Szopa 2, Dorsz 2, Spychalski 1, Serpina 1, Malandy 1, Olszewski, Bąkowski, Dawidowski. Kary

: 10 minut (Serpina, Malczewski, Malandy x2, Spychalski) Karne

: 1/2 Real

: Musiał, Skorupiński - Krystkowiak 5, Misiaczyk 4, Giernas 4, Wierucki M. 3/2, Wąsiewicz 2, Wierucki J. 2, Łuczak 1, Maleszka, Przekwas, Nowak, Wesołek, Jasiczek, Kruk. Kary: 8 minut (Misiaczyk x2, Krystkowiak, Giernas) Karne: 2/3

Sędziowali: Godzina-Kamrowski Widzów: 200

Która drużyna zajmie wyższe miejsce po pierwszej rundzie?