PP: Oborniczanki lepsze w spartańskich derbach - relacja z meczu Sparta Gubin - Sparta Oborniki

Drugoligowa Sparta Gubin nie sprostała w rywalizacji z pierwszoligową Spartą Oborniki. Niżej notowane zawodniczki mimo, że jeszcze w 44 minucie remisowały, ostatecznie przegrały u siebie 23:33.

Michał Gałęzewski
Sparta Gubin występuje w I grupie II ligi kobiet, w której gra osiem zespołów. Podopieczne Roberta Hawrylaka wygrały w rozgrywkach ligowych trzy pierwsze mecze. Sparta Oborniki po trzech zwycięstwach i czterech porażkach w I lidze zajmuje w niej siódme miejsce.
Już na samym początku drużyna gości zaczęła dominować. Po dwunastu minutach, gdy bramkę zdobyła Joanna Gładecka, oborniczanki prowadziły już 8:4. Później jednak spotkanie się wyrównało. Trzy ostatnie trafienia w pierwszej połowie rzuciła gubinianka Agnieszka Zuker i przed przerwą gospodynie przegrywały tylko 13:14.

Przez długi czas utrzymywało się minimalne prowadzenie Sparty Oborniki. W końcu jednak gubinianki wyrównały wynik spotkania! Po rzucie Justyny Kostki-Kozioł, było 21:21. W końcówce bardziej doświadczone oborniczanki zaczęły dominować. W ciągu dziewięciu minut zdobyły osiem bramek z rzędu i ostatecznie zwyciężyły 33:23.

Sparta Gubin - Sparta Oborniki 23:33 (13:14)

Sparta Gubin: E.Janecka, Woryta - Zuker 6, Kaniewska 4, Snarska 2, Berenc 2, M.Janecka 2, Matyja 2, Kuniewska-Urban 1, Bachta 1, Jaworska 1, Bogdanowicz 1, Kostka-Kozioł 1 oraz Nawrocka.
Kary: 6 min.
Karne: 4/4.

Sparta Oborniki: Kochańska, Niezgodzka - Filoda 6, Wasiak 6, Gładecka 6, Żołyniak 4, Łakomy 3, Kaszkowiak 3, Zwolińska 3, Durka 2 oraz Racka.
Kary: 8 min.
Karne: 5/5.

Kary: Sparta Gubin - 6 min. (Berenc 4 min. - cz.k., Kuniewska-Urban 2 min.), Sparta Oborniki - 8 min. (Zwolińska 2 min., Gładecka 2 min., Wasiak 2 min., Filoda 2 min.).
Sędziowie: Krzemień, Wojciechowski (Szczecin).