Spójnia zdobyła Olsztyn - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia

Warmia Traveland Olsztyn przegrała z Kar-Do Spójnią Gdynia 27:31 i nieoczekiwanie spadła na ósme miejsce w lidze. Bohaterem spotkania był zdobywca dziesięciu bramek, Rafał Rychlewski.

Michał Gałęzewski
W ubiegłym sezonie Warmia Traveland była czwarta w grupie A I ligi, natomiast Kar-Do Spójnia zajęła w niej dziesiąte miejsce, z 17 punktami mniej na koniec rozgrywek od drużyny z Olsztyna. Teraz sytuacja wygląda już inaczej. Przed niedzielnym meczem obie ekipy miały na swoim koncie tyle samo punktów.
Mimo wszystko faworytami byli podopieczni Karola Adamowicza, którzy poza potencjałem kadrowym, mieli też atut w postaci własnej hali. Od początku nie potrafili oni jednak prowadzić z Kar-Do Spójnią. Po dziesięciu minutach, gdy bramkę dla gdynian zdobył Mateusz Wróbel, przyjezdni prowadzili 8:5.

W końcu jednak gospodarze najpierw wyrównali, a po trafieniu Oskara Kempińskiego z rzutu karnego wyszli w 28 minucie na prowadzenie 13:12. Do końca pierwszej połowy gracze Warmii Traveland stracili tylko jedną bramkę i po 30 minutach prowadzili 15:13.

Po zmianie stron, przewaga klubu z Olsztyna po rzucie Michała Krawczyka wzrosła do trzech bramek. Podopieczni Marcina Markuszewskiego nie dali jednak za wygraną. W 47 minucie po trafieniu Rafała Rychlewskiego doszli na remis, a w końcówce pokonali bramkarza rywala siedmiokrotnie, kapitulując zaledwie dwa razy.

Ostatecznie goście wygrali 31:27 i podobnie jak Meble Wójcik Elbląg i Vetrex Sokół Kościerzyna mają jedenaście punktów. Warmia Traveland spadła na ósmą pozycję. Z pewnością w Olsztynie apetyty były nieporównywalnie większe.

Warmia Traveland Olsztyn - Kar-Do Spójnia Gdynia 27:31 (15:13)

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Drożdzik 7, Sikorski 5, Królik 4, Hegier 2, Kopyciński 2, Deptuła 2, Koledziński 2, Kempiński 1, Jankowski 1, Krawczyk 1.
Kary: 10 min.

Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron - Rychlewski 10, Wróbel 7, Derdzikowski 5, Szlinger 3, Kowalski 2, Stelmasik 2, Naus 1, Staniszewski 1 oraz Chyła, Nazimek, Nowaliński.

Kary: Warmia Traveland - 10 min. (Królik 2 min., Hegier 2 min., Jankowski 2 min., Krawczyk 2 min., Drożdzik 2 min.), Kar-Do Spójnia - 10 min. (Kowalski 2 min., Staniszewski 2 min., Nowaliński 2 min., Wróbel 2 min., Derdzikowski 2 min.)
Sędziowie: A.Filipiak. T.Filipiak.