Półfinał Pucharu Polski kobiet (zapowiedź)

Na środę zaplanowano spotkania rewanżowe 1/2 Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet. O ile w spotkaniu Politechniki z Łączpolem nie trudno wskazać faworyta, o tyle w drugim półfinale pomiędzy SPR-em Safo Lublin a Interferie Zagłębiem Lubin nie wszystko jest już takie oczywiste.

Daniel Koczwarski

SPR Safo Lublin - Interferie Zagłębie Lubin

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie rewanżowe 1/2 Pucharu Polski kobiet pomiędzy SPR Safo Lublin (zdobywca pucharu z przed roku) a Interferie Zagłębie Lubin.W pierwszym meczu rozegranym przed tygodniem w Lubinie Zagłębie minimalnie pokonało SPR 30:29 (19:17), choć jeszcze na dziesięć sekund przed końcem był remis. Warto też nadmienić, że SPR kończył ten mecz bez Katarzyny Duran i Ewy Damięckiej, które otrzymały czerwone kartki na skutek gradacji, a łącznie zawodniczki oby dwóch zespołów przesiedziały na ławce kar 30 minut.

W miniony weekend, SPR nie rozgrywał meczu ligowego, ale za to zespół walczył z francuskim U.S. Mios Biganos o awans do ćwierćfinału Puchary EHF. Po dość emocjonującym spotkaniu SPR pokonał rywalki 29:27 (16:15) i w dalszej fazie pucharowych zmagań zmierzy się z rosyjskim Dynamem Wołgograd. W sobotnim spotkaniu z bardzo dobrej strony zaprezentowała się lubelska bramkarka Magdalena Chemicz oraz skrzydłowa Małgorzata Majerek, która zdobyła 7 bramek.

Zagłębie w weekend grało w lidze z coraz lepiej radzącą sobie Słupią Słupsk. Pomimo, że końcowy wynik 31:18 i wynik do przerwy 16:7 może wskazywać, że lubiński zespół nie miał najmniejszych kłopotów z pokonaniem rywala to do 45 minuty Zagłębie wygrywało zaledwie 19:17 i dopiero w ostatnim kwadransie gry gospodynie rzuciły dwanaście bramek przy tylko jednym trafieniu rywalek.

Początek spotkania w środę o godzinie 18:00. Faworytem tego pojedynku będą zawodniczki SPR-u, które powinny wykorzystać atut własnej hali i odrobić jednobramkową stratę z pierwszego spotkania, jednak Zagłębie na pewno postara się sprawić niespodziankę swoim kibicom, więc możemy być pewni, że emocji nie zabraknie.

Politechnika Koszalińska - Łączpol Gdynia

W środę o godzinie 17:00 w koszalińskiej hali Gwardii miejscowa Politechnika będzie podejmować zespół Łączpolu Gdynia. Przed tygodniem w Gdyni koszalinianki bez problemów pokonały gospodynie 30:23 (18:11) i to one będą zdecydowanym faworytem spotkania.

Koszaliński zespół w sobotę pokonał w ekstraklasie Dablex Gdańsk 24:22 (11:14). Również w sobotę grały gdynianki, które na wyjeździe po niezwykle wyrównanym spotkaniu uległy Piotrcovii Piotrków Trybunalski 27:28 (15:16).