Świetna obrona Dwójki Profil - relacja z meczu Sparta Oborniki - Dwójka profil Nowy Sącz

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Sparta Oborniki przegrała we własnej hali z Dwójką Profil Nowy Sącz. Podopieczne Tomasza Konitza rzuciły zaledwie jedenaście bramek, z czego większość zdobyła Joanna Gładecka.

Przed meczem faworytkami były szczypiornistki Sparty Oborniki, które po ośmiu kolejkach miały na swoim koncie trzy zwycięstwa i pięć porażek. Szczypiornistki z Nowego Sącza mogły się natomiast pochwalić gorszym bilansem, jednak w przypadku wyjazdowego zwycięstwa, miały szansę zrównać się punktami ze Spartą. [ad=rectangle] Od początku spotkania bardzo dobrze w obronie grały jednak podopieczne Włodzimierza Strzelca. Po szesnastu minutach prowadziły one już 8:1, a bardzo dobry okres gry w ataku miała Jolanta Kamińska. Do końca pierwszej połowy co prawda zawodniczki prowadzone przez Tomasza Konitza zaczęły rzucać bramki, jednak ostatecznie Dwójka Profil na przerwę schodziła z siedmiobramkowym zapasem.

Po zmianie stron po raz kolejny świetnie w ataku grały zawodniczki z południa Polski, które do 46 minuty straciły zaledwie jedną bramkę. W tym czasie rzuciły ich aż osiem i po trafieniu Marzeny Cempy, prowadziły na niecały kwadrans przed końcem spotkania 21:7. Oborniczanki zdołały rzucić do końca tylko cztery bramki.

Ostatecznie Dwójka Profil Nowy Sącz pokonała Spartę Oborniki aż 27:11 i zrównała się z nią punktami w tabeli I ligi kobiet. Najwięcej bramek dla zwycięskiej drużyny - po pięć - zdobyły Izabela Kulig i Barbara Kawa.

Sparta Oborniki - Dwójka Profil Nowy Sącz 11:27 (6:13) Sparta: Kochańska, Niezgodzka - Gładecka 6, Filoda 3, Łakomy 1, Kaszkowiak 1 oraz Durka, Racka, Zwolińska, Żołyniak, Wasiak. Kary: 2 min. Karne: 2/2.

Dwójka Profil: Błaszczyk, Kamieniarz - Kulig 5, Kawa 5, Cempa 4, Olejarczyk 4, Sroka 4, Kamińska 3, Kuroś 1, Fecko 1 oraz Waligóra, Bodziony. Kary: 4 min. Karne: 1/1.

Kary: Sparta - 2 min. (Wasiak 2 min.), Dwójka Profil - 4 min. (Sroka 2 min., Olejarczyk 2 min.). Sędziowie: Raszewski, Saradny (Tczew). Widzów: 100.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty