Zwycięska passa Meblarzy trwa - relacja z meczu Meble Wójcik Elbląg -Vetrex Sokół Kościerzyna

Szóste zwycięstwo z rzędu, w tym trzecie w lidze, odnieśli piłkarze ręczni Wójcika. Elblążanie bez większych problemów pokonali sąsiadujących w tabeli kościerzynian 24:17 i awansowali na 4. pozycję.

Anna Dembińska
Przed spotkaniem obie drużyny legitymowały się taką samą liczba puntów (po 11) i sąsiadowały ze sobą w ligowej tabeli. Zwycięzca pojedynku miał szansę awansować na 4. miejsce.
Początek meczu należał do elblążan, którzy po dwóch golach Mateusza Bąkowskiego i jednym Mikołaja Kupca prowadzili w 7. minucie 3:0. Kościerzynianie pokonali świetnie dysponowanego Marcina Głębockiego dopiero po 10 minutach spotkania. Gdy rzut karny wykorzystał Marcin Szopa, tablica wyników wskazywała 6:2. Wtedy o czas poprosił Andrzej Gryczka. Minuta rozmowy sam na sam z zawodnikami przyniosła pożądany efekt. Przyjezdni zagrali mocniej w obronie i w ciągu kolejnych dziewięciu minut trafili do elbląskiej bramki aż siedem razy, a stracili w tym czasie tylko dwa gole. Dobrą passę Sokoła przerwał Adam Nowakowski doprowadzając do wyrównania 9:9. W kolejnych minutach minimalnie skuteczniejsi byli gospodarze, którzy po 30 minutach gry prowadzili 12:11.

Początek drugiej połowy był słabszy w wykonaniu obu ekip. Świetnie za to w bramce w dalszym ciągu spisywał się Marcin Głębocki. Przyjezdni próbowali wyłączyć z rozegrania najlepszego strzelca tego spotkania Mikołaja Kupca, jednak na niewiele się to zdało. Od 39. do 47. minuty Meblarze trafili do siatki strzeżonej przez Macieja Pieńczewskiego aż pięciokrotnie i prowadzili już 20:14. W kolejnych minutach sędziowie co chwile odgwizdywali dwuminutowe kary i dyktowali rzuty z linii 7. metra. Na trzy możliwe próby, dwie skutecznie zakończył Maciej Reichel, niwelując tym samym straty do czterech trafień (20:16). Jak się później okazało do końca meczu kościerzynianom udało się trafić do bramki jeszcze tylko raz, gospodarzom natomiast cztery. Elblążanie zasłużenie wygrali 24:17 i awansowali na 4. miejsce w ligowej tabeli.

Meble Wójcik Elbląg - Vetrex Sokół Kościerzyna 24:17(12:11)

Wójcik: Głębocki, Fiodor, Krawczyk - Kupiec 8/2, Nowakowski 4, Bąkowski 3, Dawidowski 3/1, Gębala 2, Adamczak 2, Szopa 1/1, Serpina 1, Spychalski, Gryz, Malandy, Dorsz.
Kary: 14 minut (Gębala x2, Gryz, Nowakowski x2, Dawidowski, Bąkowski)
Karne: 4/5

Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Reichel M. 5/2, Lisewicz 4, Reichel J. 3, Szala 2, Janusiewicz 2, Czaja 1, Bronk, Piechowski, Ringwelski, Gryczka.
Kary: 8 minut (Reichel M. x2, Reichel J. x2)