Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wybranki Kima Rasmussena - sylwetki polskich szczypiornistek

Znamy już 16-osobową kadrę reprezentacji Polski, która rywalizować będą o medale mistrzostw Europy. Kim są wybranki Kima Rasmussena?
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Bramkarki
Małgorzata Gapska (Vistal Gdynia)

Numer: 1
Data urodzenia: 03-09-1983
Wzrost: 176 cm
Waga: 77 kg

Mecze w reprezentacji: 84
Bramki w reprezentacji: 1

Małgorzata Gapska to niezwykle doświadczona bramkarka, która może pochwalić się wieloma medalami mistrzostw Polski wywalczonymi z różnymi klubami. Zawodniczka ta strzegła dostępu do polskiej bramki na niezwykle udanych Mistrzostwach Świata 2013, należy ona także do nielicznego grona szczypiornistek, które pamiętają występ Polski na poprzedniej wielkiej imprezie - mistrzostwach świata 2007. W trakcie eliminacji do mistrzostw Europy Małgorzata Gapska wystąpiła niemal we wszystkich spotkaniach. "Ryba" z dobrej strony zaprezentowała się w ostatnich meczach drużyny narodowej w Hiszpanii, udowadniając że w tej chwili jest najlepszą polską bramkarką. Zawodniczka ta jeśli ma swój dzień potrafi wygrać mecz.
[photo=27790][/photo]Izabela Prudzienica (Energa AZS Koszalin)

Numer: 64
Data urodzenia: 27-05-1985
Wzrost: 179 cm
Waga: 75 kg

Mecze w reprezentacji: 29
Bramki w reprezentacji: 0

Izabela Prudzienica będzie konkurentką Małgorzaty Gapskiej w rywalizacji o miejsce między słupkami polskiej bramki. Zawodniczka ta nie wystąpiła na mistrzostwach świata w Serbii. Wówczas w roli numeru 1 zagrała Anna Wysokińska. Bramkarka niemieckiego SG BBM Bietigheim w trakcie eliminacji do Mistrzostw Europy 2014 często ustępowało miejsca Izabeli Prudzienicy, która stopniowo umacniała swoją pozycję w drużynie narodowej. Trener Kim Rasmussen uznał, że to aktualnie zawodniczka Energii AZS Koszalin znajduje się w lepszej dyspozycji i będzie bardziej pomocna kadrze.

Która zawodniczka powinna znaleźć się w kadrze na Mistrzostwa Europy 2014?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (5):