Szwajcaria pokonała Łotwę (relacja)

Szwajcaria pokonała Łotwę 28:20 (12:6) w przedostatnim spotkaniu odbywającego się od wtorku w Dąbrowie Górniczej turnieju preeliminacyjnego do mistrzostw świata. Mecz stał na bardzo niskim poziomie. Nie dziwi więc fakt, że te ekipy zajęły dwa ostatnie miejsca.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Szwajcarek 2:0. Obie ekipy popełniały mnóstwo błędów w ataku co chwila wyrzucając piłkę na aut albo podając ją w ręce rywalek. Łotyszki nie potrafiły nawet wykorzystać rzutów karnych, które miały. W całym meczu nie trafiły z siedmiu metrów ani razu. Potrafiły zbliżyć się na jedną bramkę (3:4), na więcej nie było je jednak stać. Podopieczne Josepha Busa opanowały sytuację i do przerwy wygrywały 12:6.

Druga część meczu to bardzo swobodna gra z obu stron. Łotyszki nie miały argumentów sportowych, natomiast Szwajcarki myślami były już chyba w domach. W 42 minucie było już 10:19. Do końca spotkania nic ciekawego się nie wydarzyło i zakończyło się ono przegraną podopiecznych Nataliji Kudrjavcevej 20:28.

Najlepszymi zawodniczkami obu drużyn wybrano Julije Stanovovą i Petre Diner.

Łotwa - Szwajcaria 20:28 (6:12)

Łotwa: Sklara, Klementjeva- Gundega 4, Guseva 3, Stanovova 3, Asare 3, Klavina 2, Skabarde 2, Bicka 1, Milisjunaite 1, Ekkerte 1, Nikolajeva, Kalasnikova.

Szwajcaria: Diener, Brutsch- Dinkel 5/4, Weigelt 4, Willimann 4, Gisler 3, Scheffeld 3, Bosshart 2, Mustafoska 2, Ganz 2, Buhler 1, Bar 1, Amstutz, Marty.

Kary: Łotwa - 6 min.; Szwajcaria - 6 min.

Sędziowały: Umlu Pinar i Simsek Mehta (Turcja)