Mikołajkowa sensacja - relacja z meczu MKS Piotrkowianin - MKS Real-Astromal Leszno

Piłkarze ręczni Piotrkowianina zaledwie zremisowali na własnym parkiecie z Realem-Astromalem Leszno 28:28 (14:14) w spotkaniu rozpoczynającym 12. kolejkę I ligi (grupa A).

Michał Ostafijczuk
Absolutnym faworytem spotkania był podrażniony porażką w Olsztynie Piotrkowianin. Gospodarze wyszli na mecz przebrani ze Świętych Mikołajów, a każdy z kibiców, który przyszedł do Hali Relax otrzymał upominek. Świąteczną atmosferę popsuł jednak końcowy wynik, ale po kolei...
Po pierwszym wyrównanym kwadransie do głosu doszedł Piotrkowianin. Zespół Janusza Szymczyka prowadził w 21. minucie różnicą pięciu bramek 11:6 i wydawało się, że dowiezie bezpieczną przewagę do przerwy. Stało się jednak inaczej. Piotrkowscy szczypiorniści zaczęli popełniać proste błędy, a ambitnie walczący goście odrobili straty i po 30 minutach był remis 14:14.

Scenariusz drugiej połowy był kopią tego co kibice obejrzeli w pierwszych trzydziestu minutach. Po kwadransie gry było 22:17 dla Piotrkowianina. Real-Astromal wyczuł jednak swoją szansę i znów mozolnie zaczął odrabiać stracony dystans. W 57. minucie było 28:25 i wtedy zaczął się prawdziwy horror. W krótkim odstępie czasu na ławkę kar odesłani zostali: Adam Pacześny, Piotr Swat i Dmytro Zinchuk. Goście doprowadzili do remisu 28:28, a w ostatnich sekundach mogli nawet wygrać. Na szczęście jednak dla gospodarzy Dawid Wesołek popełnił błąd w ataku i mecz zakończył się remisem. Remisem, który dla Piotrkowianina jest jak porażka.

- Co się stało? To samo co tydzień temu w Olsztynie. Mam wrażenie, że sędziowie skrzywdzili nas swoimi decyzjami. Nie da się wygrać meczu jeśli w ostatnich minutach co chwilę dyktowany jest rzut karny dla rywala. Ten stracony punkt jest dla nas jak porażka i musimy się skupić teraz na spotkaniu w Wolsztynie. Musimy tam wygrać aby nadal zachować realne szanse na drugie miejsce w tabeli. Legionowo ma bowiem już za dużą przewagę i będzie raczej nie do dogonienia - powiedział po spotkaniu najskuteczniejszy zawodnik piotrkowskiej drużyny Sebastian Iskra.

MKS Piotrkowianin - MKS Real-Astromal Leszno 28:28 (14:14)

MKS Piotrkowianin: Banisz, Procho - Zinchuk 3, Mróz, Kozłowski, Tórz 2, Woynowski 1, Iskra 8, Chełmiński 1, Różański 1, Swat 4/1, Góralski 2, Szczukocki, Pacześny 6/4.
Trener: Janusz Szymczyk