Gdynianie nie zwalniają tempa - relacja z meczu Kar-Do Spójnia Gdynia - Vetrex Sokół Kościerzyna

Kar-Do Spójnia Gdynia nie zwalnia tempa. Tym razem podopieczni Marcina Markuszewskiego wygrali z Vetreksem Sokół Kościerzyna 30:21. Aż trzech zawodników obejrzało w tym spotkaniu czerwone kartki.

W tym sezonie Kar-Do Spójnia Gdynia spisuje się bardzo dobrze. Mimo, że z zespołu odeszli dwaj wychowankowie - Stanisław Gębala i Grzegorz Dorsz, skład który udało się zebrać w Trójmieście radzi sobie znakomicie. Vetrex Sokół w przypadku wygranej mógł zrównać się punktami z ekipą znad morza. [ad=rectangle] Pierwsza faza derbowego spotkania była bardzo wyrównana. Po siedemnastu minutach, gdy bramkę dla gości zdobył Mariusz Czaja na tablicy wyników widniał rezultat 6:5. Później jednak gospodarze rzucili pięć bramek z rzędu. Skutecznie rzuty karne wykonywał Rafał Rychlewski, a z gry dwa trafienia dorzucił Rafał Staniszewski.

Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie powiększyła swojej przewagi. Również w drugiej połowie przez długi czas utrzymywała się bezpieczna przewaga gdynian. W 44 minucie podopieczni Andrzeja Gryczki zbliżyli się na różnicę zaledwie trzech trafień.

Od tego momentu na boisku istnieli tylko podopieczni Marcina Markuszewskiego. Co prawda musieli sobie radzić bez Rafała Staniszewskiego i Michała Derdzikowskiego, którzy zostali ukarani czerwonymi kartkami, jednak i tak powiększali swoją przewagę. Ostatnią bramkę w meczu rzucił Mateusz Wróbel i ostatecznie gdynianie zwyciężyli 30:21.

Kar-Do Spójnia Gdynia - Vetrex Sokół Kościerzyna 30:21 (14:9) Kar-Do Spójnia: Zimakowski, Skowron, Zielke - Derdzikowski 7, Rychlewski 7, Wróbel 4, Nowaliński 2, Staniszewski 2, Kowalski 2, Chyła 2, Nazimek 2, Naus 1, Szlinger 1 oraz Stelmasik, Bystram. Kary: 12 min. Karne: 6/7.

Vetrex Sokół: Pieńczewski, Kasperek - Lisiewicz 7, M.Reichel 3, Szala 3, Piechowski 2, J.Reichel 2, Czaja 2, Janusiewicz 1, Bronk 1 oraz Ringwelski, Kuczyński. Kary: 6 min. Karne: 1/2.

Kary: Kar-Do Spójnia - 12 min. (Staniszewski 6 min. - cz.k., Derdzikowski 6 min. - cz.k.), Vetrex Sokół - 6 min. (Szala 2 min. - cz.k., Piechowski 2 min., Janusiewicz 2 min.). Sędziowie: Chmielecki, Sulej (Kwidzyn). Widzów: 150.