ME 2014: Statystyki reprezentacji Polski po pierwszej rundzie

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych w pierwszej rundzie mistrzostw Europy nie zaprezentowała się najlepiej. [tag=4950]Karolina Kudłacz[/tag] została jednak najbardziej wartościową zawodniczką tego etapu.

Sławomir Bromboszcz
Alina Wojtas zdobyła najwięcej bramek z gry

W polskim zespole najskuteczniejszą zawodniczką pierwszej rundy okazała się Karolina Kudłacz, która zdobyła 23 bramki. Rozgrywająca HC Lipsk potrzebowała do tego 33 rzuty. To przekłada się na skuteczność aż 70 procent. Należy dodać, że aż 13 bramek kapitan polskiej reprezentacji zdobyła z rzutów karnych. Najwięcej bramek z gry zdobyła natomiast Alina Wojtas - 15. Pozostałe zawodniczki były mniej skuteczne.

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju prowadzi Chorwatka Andrea Penezić, która zdobyła 30 bramek. Współgospodynie mistrzostw Europy odpadły jednak już z rozgrywek. Na podium znalazły się także Hiszpanka Carmen Martin (28 bramek) oraz Rumunka Cristina Georgiana Neagu (25 bramek). Karolina Kudłacz została sklasyfikowana na 4. miejscu, Alina Wojtas zajmuje natomiast 19. miejsce.   Bramki: