ME: Nieznaczna porażka Polek z Norweżkami

Relację prowadzi : autor:
Łukasz Wojtczak
60 min. 24:26. Niestety reprezentacja Polski, mimo znakomitej pierwszej połowy, przegrała ostatecznie z Norwegią. Biało-czerwone pozostaną z zerowym dorobkiem punktowym. Ostatnim rywalem naszej drużyny będzie Rumunia.
Skomentuj 2
  • woj Mirmiła Zgłoś komentarz
    Szkoda; Po I połowie zaświtała iskierka nadziei na sensacyjne zwycięstwo, w II części meczu jednak górę wzięło doświadczenie znakomitych Norweżek. Brawa dla Polek za dzielną
    Czytaj całość
    postawę!
    • arwid Zgłoś komentarz
      Wysokińska, Prudzienica - Drabik 5, Zych i Niedźwiedź 4, Gęga 3, Wojtas 3/3, Grzyb 2, Byzdra 2/1, Janiszewska 1 Karne - 4/5 Kary - 8 min (Byzdra - 4 min, Stachowska, Grzyb - 2 min)
      59 min. 23:26. Długa akcja Norweżek i pudłują rywalki. Trener Kim Rasmussen mówił w przerwie, że wciąż mamy sporo czasu. Rzut wolny dla biało-czerwonych. Niestety pudłuje Karolina Siódmiak...
      Skomentuj 0
      58 min. 23:26. Odzyskały piłkę Polki, ale fatalna strata w kontrze naszego zespołu. O czas poprosił trener Norweżek.
      Skomentuj 0
      57 min. 23:26. Kolejne trafienie kołowej Heidi Loke... Chyba już nie ma szans. Norweżki bardzo zadowolone i zmotywowane. Rzut karny wywalczyła Joanna Drabik, która jest jedną z najlepszych zawodniczek w naszym zespole. Z karnego celnie Kinga Byzdra.
      Skomentuj 2
      56 min. 22:25. Wciąż jest szansa na punkty, strata nie jest bardzo duża. Ale niestety piękny gol Norweżek z 2 linii, rzut bieżny Kristiansen.
      Skomentuj 0
      54 min. 22:24. Polki nie potrafią wykorzystać gry w przewadze, znów coś się zacięło w naszym zespole. W bramce pojawiła się Izabela Prudzienica. Na szczęście rzuca w końcu z 2 linii Iwona Niedźwiedź!
      Skomentuj 0
    • 52 min. 21:24. Stina Oftedal celnie... uciekają nam rywalki, które w ofensywie są niemal bezbłędne. Dwie minuty kary dla jednej z Norweżek, chyba ostatnia szansa dla biało-czerwonych. Rzut karny wywalczyła Karolina Siódmiak. Z piłką ustawia się Alina Wojtas i pudłuje w takim momencie!
      Skomentuj 1
      50 min. 21:23. Biało-czerwone już w komplecie. Ze skrzydła myli się Kinga Grzyb. Polki fatalnie grają w ataku. Na szczęście przejmujemy piłkę, kontra i tym razem nie myli się Kinga Grzyb! Bronimy!
      Skomentuj 0
      49 min. 20:23. Polki konstruują atak w osłabieniu, ale tracimy piłkę. Rywalki spokojnie rozgrywają i celnie po raz kolejny Nora Mork. Czy jest jeszcze szansa?
      Skomentuj 0
      48 min. 20:22. Mecz stracił na chwilę tempo, przy piłce Norweżki. Broni Anna Wysokińska ale rzut wolny dla rywalek. Niestety dwie minuty kary dla Kingi Grzyb... Skandynawki mają ogromną szansę, aby odskoczyć.
      Skomentuj 0
      46 min. 20:22. Bardzo słabo wygląda skuteczność naszego zespołu po przerwie. Czy uwagi trenera coś pomogą? Niestety tracimy piłkę po prostym błędzie, atak pozycyjny Norweżek. Nie możemy zatrzymać Nory Mork, która trafiła po raz 10! W odpowiedzi nareszcie celnie Iwona Niedźwiedź.
      Skomentuj 0
      44 min. 19:21. Alina Wojtas trafia prosto w ręce bramkarki rywalek, na szczęście świetnie interweniuje także Anna Wysokińska. Kolejna szansa na remis, ale przejmują Skandynawki i niestety bramka Linn Koren. Czas dla Kima Rasmussena.
      Skomentuj 1
      43 min. 19:20. Nareszcie mamy trafienie Iwony Niedźwiedź! Biało-czerwone walczą dalej. Niestety z lewego skrzydła rzucają także Norweżki. Nasz zespół już w komplecie.
      Skomentuj 3
      42 min. 18:19. Karolina Siódmiak zablokowana, kontra rywalek, ale broni Anna Wysokińska. Ucierpiała nasza bramkarka, która zderzyła się z jedną z Norweżek. Mimo to pozostaje na boisku. Przechwytujemy piłkę, ale po chwili strata, gola rywalek i na domiar złego kara dla Kingi Byzdry... Fatalny okres gry Polek.
      Skomentuj 0
      41 min. 18:18. Niestety remis... Nora Mork, pierwszy remis od wyniku 2:2
      Skomentuj 0
      40 min. 18:17. Po przerwie grę wznawiają Polki, które muszą w końcu trafić. Faulowana Joanna Drabik, widać, że szukają jej koleżanki. Gra pasywna i pudłuje niestety Marta Gęga.
      Skomentuj 0
      39 min. 18:17. Kinga Byzdra już na parkiecie, Polki w siódemkę. Niestety broni bramkarka Norweżek, a te w kontrze zdobywają gola kontaktowego. O czas poprosił Kim Rasmussen.
      Skomentuj 0
      36 min. 18:16. Polki gubią się w ataku, kolejna bramka mistrzyń olimpijskich i Norweżki mozolnie odrabiają straty. Biało-czerwone ciągle bez jednej zawodniczki. Marta Gęga tylko w słupek, szansa dla rywalek na gola kontaktowego, Mork trafia w słupek!
      Skomentuj 1
      35 min. 18:15. Rzut karny dla rywalek, Nora Mork pokonuje Annę Wysokińską. Polki również bardzo przytomnie i kolejna bramka Aleksandry Zych. Niestety dwie minuty kary dla Kingi Byzdry i rzut karny dla Norweżek. Ponownie nie myli się Mork.
      Skomentuj 0
      33 min. 17:13. Znów mamy długi atak Norweżek i po raz drugi bezbłędnie, niestety. W po chwili kapitalna akcja Kinga Byzdra - Joanna Drabik! Odzyskujemy tez piłkę w defensywie i jest szansa na podwyższenie przewagi.
      Skomentuj 1
      32 min. 16:12. Drugą część meczu rozpoczęły Norweżki. W szatni Skandynawek musiało być bardzo gorąco. Rywalki już po pierwszej akcji celnie. Mamy tez rzut karny dla Polek, na linii 7 metra ponownie Alina Wojtas i jest gol!
      Skomentuj 2
      30 min. 15:11. Po bardzo dobrej w wykonaniu naszego zespołu pierwszej połowie, prowadzimy z mistrzyniami olimpijskimi 15:11. Ostatnie trafienie dla Polek zaliczyła Marta Gęga.
      Skomentuj 7
      • Osiedle Czaszki Zgłoś komentarz
        Kim.... zdejmij tego kołka-Niedźwiedź z prawej obrony! Już nawet Ola Zych lepiej broni!
        • Eleonora Zgłoś komentarz
          A miał być mecz nieważny?!
          • MS_ Zgłoś komentarz
            chyba po prostu odpoczywa, widać, że reszta dziewczyn ma niesamowitą ochotę pokazać się z jak najlepszej strony..
            Zobacz więcej komentarzy (4)
            29 min. 14:10. Fantastyczny gol Polek, ale niestety nieuznany przez sędziów z Niemiec. Tymczasem Norweżki rzucają gola numer 10. Długa akcja biało-czerwonych, wciąż bez przełamania nasza drużyna.
            Skomentuj 0
            27 min. 14:9. Trener Kim Rasmussen poprosił o czas
            Skomentuj 0
            27 min. 14:9. Biało-czerwone dzielnie się bronią i kolejna interwencja naszej bramkarki! Niestety Polki w ataku w ostatnich minutach nieskuteczne. Szkoda, bo wciąż gramy w przewadze.
            Skomentuj 0
            26 min. 14:9. Polki świetnie bronią, szkoda, że Kinga Byzdra trafia w słupek. Doskonale interweniuje Anna Wysokińska! Mamy kolejną szansę aby podwyższyć przewagę. Błąd zasłony i niestety tracimy piłkę. Diw minuty kary dla Stine Oftedal - błąd zmiany.
            Skomentuj 0
            24 min. 14:9. Po wznowieniu piłkę mają Norweżki i niestety trafiają ze skrzydła - Veronica Kristiansen. Ale cudowna odpowiedź i Joanna Drabik ponownie! Asysta Kingi Byzdry.
            Skomentuj 3
            22 min. 13:8. Była szansa na gola, ale pudłuje Kinga Grzyb. Polki już w komplecie przetrwały bez strat. Kontra biało-czerwonych, Iwona Niedźwiedź w jest bramka numer 13! Trener rywalek po raz drugi musi prosić o czas!
            Skomentuj 0
            22 min. 12:8. Polki w osłabieniu i mamy rzut karny oraz dwie minuty dla rywalek! Siły wyrównane, dzięki przytomności Karoliny Siódmiak. Z karnego trafia Alina Wojtas! Norweżki też skutecznie.
            Skomentuj 0
            21 min. 11:7. Norweżki wyraźnie zdenerwowane. Gubią się w ataku, niestety dwie minuty zarabia Monika Stachowska. Zupełnie niepotrzebnie, bo sędziowie pokazali już grę pasywną. Niestety trafia Heide Loke.
            Skomentuj 0
            19 min. 11:6. Tracimy piłkę w ataku, słaby rzut Karoliny Siódmiak. W odpowiedzi Norweżki trafiają w poprzeczkę, ponownie odzyskujemy piłkę. Doskonale Joanna Drabik z koła!
            Skomentuj 3
            18 min. 10:6. Obrona w kole, rzut karny dla Polek, Alina Wojtas na linii 7 metra i celnie w drugie tempo! I ponownie broni kapitalnie Anna Wysokińska. Szansa na podwyższenie prowadzenia dla naszego zespołu.
            Skomentuj 0
            17 min. 9:6. Znów biało-czerwone budują atak pozycyjny. Wymiana podań, mamy grę pasywną i Joanna Drabik rzuca cudowną bramkę! W odpowiedzi Norweżki znów błyskawicznie.
            Skomentuj 0
            15 min. 8:5. Kolejny gol Aleksandry Zych po raz drugi z rzędu. W dobrej formie jest ta zawodniczka. Świetny początek w wykonaniu Polek. Broni kapitalnie przed chwilą Anna Wysokińska!
            Skomentuj 0
            13 min. 7:5. Pogubiły się Polki w ataku, ale w kontrze słabo zagrały też Norweżki. Długa akcja naszego zespołu i celnie Aleksandra Zych z trudnej pozycji! Niestety Norweżki odpowiadają błyskawicznie.
            Skomentuj 0
            12 min. 6:4. Niestety po wznowieniu trafia Heidi Loke - najskuteczniejsza zawodniczka wśród rywalek. Myli się z kolei Marta Gęga. Piłka dla Norweżek, ale świetnie broni Anna Wysokińska!
            Skomentuj 0
            10 min. 6:3. Znów odzyskujemy piłkę w defensywie i budujemy atak pozycyjny. Gra pasywna, ale trafia Aleksandra Zych! O czas poprosił trener Norweżek.
            Skomentuj 1
            8 min. 5:3. Kapitalny gol Marty Gęgi, która jest podbudowana dobrym początkiem w swoim wykonaniu. Znów broni Anna Wysokińska, ale w kontrze popełniamy faul w ataku. Na szczęście mylą się również rywalki.
            Skomentuj 0
            7 min. 4:3. Na boisku leży kontuzjowana kapitan biało-czerwonych Karolina Kudłacz, mamy chwilę przerwy. Po chwili dobrze broni Anna Wysokińska, ale w kolejnej akcji rywalki już się nie mylą.
            Skomentuj 0
            6 min. 4:2. Odzyskujemy piłkę, dobrze bronią Polki. A gola rzuca Joanna Drabik. Wykorzystujemy grę w przewadze doskonale.
            Skomentuj 0
            5 min. 3:2. Dwie minuty kary dla jednej z Norweżek. Szansa dla biało-czerwonych. Długa akcja naszego zespołu i trafia Kinga Grzyb!
            Skomentuj 0
            4 min. 2:2. Dobra interwencja Anny Wysokińskiej, ale mamy rzut karny dla Norweżek. Trafia bardzo pewnie Nora Mork. Znów remis.
            Skomentuj 0
            3 min. 2:1. Polki tracą piłkę w ataku, na szczęście pomyliły się również rywalki. Katarzyna Janiszewska celnie ze skrzydła!
            Skomentuj 1
            2 min. 1:1. Polki występują dziś w czerwonych strojach, Norweżki na biało. Pojedynek rozpoczęły nasze reprezentantki i od razu gola zdobywa Marta Gęga. Niestety odpowiedź rywalek była natychmiastowa.
            Skomentuj 0
            Oba zespoły są już na parkiecie, trwa prezentacja. Za chwilę odegrane zostaną hymny narodowe. Na początek Mazurek Dąbrowskiego. Sędziami dzisiejszych zawodów będą Niemcy.
            Skomentuj 0
            W pierwszym poniedziałkowym meczu grupy I reprezentacja Rumunii sensacyjnie pokonała Hiszpanię, co dla biało-czerwonych jest raczej fatalną wiadomością. Jeżeli Polki przegrają z Norwegią, to pozostaną na ostatnim miejscu w tabeli. O godzinie 20.30 w ostatnim dzisiejszym pojedynku współgospodynie mistrzostw - Węgierki zmierzą się z Dunkami.
            Skomentuj 0
            W składzie reprezentacji Polski przed pojedynkiem z Norwegią nastąpiła istotna zmiana. Skrzydłową Agnieszkę Kocelę, która nabawiła się kontuzji nadgarstka, zastąpiła wracająca do zdrowia Kinga Byzdra. Czy rozgrywająca Buducnost Podgorica będzie "lekarstwem" na słabą dyspozycję Polek? Najbardziej związana w norweską piłką ręczną jest oczywiście Alina Wojtas, która na co dzień występuje w klubie Larvik HK. Od jej dyspozycji będzie bardzo wiele zależało, co pokazał już pojedynek z Rosjankami.
            Skomentuj 0
            Już za kwadrans rozpocznie się piąte spotkanie biało-czerwonych na mistrzostwach Europy. Przeciwnikiem Polek będą aktualne mistrzynie olimpijskie - Norweżki. Nasze rywalki zajmują pierwsze miejsce w grupie I i jak dotąd wygrały wszystkie swoje mecze. Jeżeli dziś zdobędą kolejne dwa punkty, to zrobią milowy krok, aby pozostać na fotelu lidera. Podopieczne Kima Rasmussena, choć nie mają już szans na awans do półfinału, również powinny walczyć do końca. Lepsza lokata na koniec turnieju, będzie miała znaczenie w kontekście udziału naszej reprezentacji w najbliższych imprezach - Igrzyskach Olimpijskich w Rio oraz mistrzostwach świata.