Węgierki zatrzymały wielką Norwegię! - relacja z meczu Węgry - Norwegia

Reprezentacja Węgier po znakomitym spotkaniu pokonała Norwegię i zagra o 3. miejsce na mistrzostwach Europy. Porażka nie przeszkodziła Skandynawkom w awansie do półfinału.

Sławomir Bromboszcz

Spotkanie zgodnie z planem rozpoczęły po swojej myśli Norweżki, którzy dzięki znakomitej postawie Nory Mork i Heidi Loke objęły szybko wysokie prowadzenie 4:1. Węgierki nie zamierzały jednak podawać się i natychmiast zabrały się za odrabianie strat. Świetna gra w ataku Gabrieli Toth pozwoliła na zniwelowanie strat 4:4. Skandynawki nadal posiadały inicjatywę i ponownie zdołały wypracować trzybramkowe prowadzenie. Na parkiecie brylował norweski duet Nora Mork i Heidi Loke, który napsuł rywalkom wiele krwi. Po 20 minutach Norweżki prowadziły 11:8.

W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy szczypiornistki ze Skandynawii nie zdołały jednak zdobyć żadnej bramki! Zdecydowanie skuteczniejsze w tym okresie były Węgierki, które regularnie trafiały do bramki strzeżonej przez Emily Stang Sando. Znakomita gra w końcówce pierwszej połowy Anity Bulath, Szabiny Mayer oraz Krisztiny Triscsuk sprawiała, że współgospodynie turnieju zeszły do szatni z okazałą zaliczką 15:11.

Ostatnie 10 minut pierwszej połowy, w których Norweżki nie potrafiły zdobyć bramki okazały się decydujące dla losów pojedynku. Po przerwie Skandynawki starały się odrabiać straty, jednak miały problemy z seryjnym zdobywaniem bramek. Gdy wydawało się, że ten niezwykle utytułowany zespół może złapać wiatr w żagle, wówczas na wysokości zadania stawała Eva Kiss, bramkarka reprezentacji Węgier. Zespół Andrasa Nemetha zwyciężył XX,.

Dla reprezentacji Norwegii była to pierwsza porażka na mistrzostwach Europy, nie przeszkodziła jednak szczypiornistkom ze Skandynawii w wygraniu grupy. Drużyna Węgier zajęła w grupie 3. miejsce i zagra o 5. lokatę.

Węgry - Norwegia 29:25 (15:11)

Węgry: Herr, Kiss - Triscsuk 5, Szucsanszki, Kovacsics 4/3, Bulath 6, Bognar-Bodi, Mayer 4, Planeta, Meszaros, Kovacsicz 3, Tomori 3, Toth 4, Temes.