1. dzień Christmas Cup na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Maciej Wojs
Biało-czerwoni odnieśli przekonujące zwycięstwo w swym pierwszym meczu podczas turnieju Christmas Cup. Już jutro kolejny sprawdzian Polaków - naszym rywalem będą Czesi. Do zobaczenia!
Skomentuj 0
60 min. 28:20 - Słowacy zdołali jeszcze zdobyć bramkę w ostatnich sekundach. Wygrana Biało-czerwonych nie podlega jednak żadnej dyskusji!
Skomentuj 0
60 min. 28:19 - Rywale tracą piłkę, ostatnia akcja Polaków - trafia Piotr Masłowski!
Skomentuj 0
58 min. 27:19 - Dwie minuty do końca meczu, czy Polacy zdołają jeszcze powiększyć prowadzenie?
Skomentuj 0
56 min. 27:19 - Trochę chaosu wkradło się w poczynania obu ekip w ostatnich minutach, ale Biało-czerwoni w końcu uspokoili grę i powiększyli swój dorobek za sprawą Patryka Kuchczyńskiego.
Skomentuj 0
53 min. 26:19 - Bartosz Jurecki pojawił się na parkiecie i od razu zdobył bramkę dla naszego zespołu. Szkoda że nie wykorzystaliśmy kolejnej okazji, mieliśmy bowiem szansę na powrót do ośmiobramkowego prowadzenia.
Skomentuj 0
  • 52 min. 25:19 - W końcu przełamaliśmy niemoc w ataku (rzut karny wykorzystał Patryk Kuchczyński), rywale jednak również trafili do naszej siatki, tym razem za sprawą Ivana Kucharika.
    Skomentuj 0
    51 min. 24:18 - Od momentu wprowadzenia rezerwowych gra naszego zespołu pogorszyła się. Słowacy trafili teraz po raz osiemnasty w meczu i nasza przewaga stopniała do sześciu bramek.
    Skomentuj 0
    48 min. 24:17 - Nie miał szczęścia teraz Paweł Niewrzawa. Po jego rzucie piłka odbiła się od obu słupków słowackiej bramki i wyszła w pole. Po chwili nasz rozgrywający faulował zaś rywala i został odesłany na ławkę kar.
    Skomentuj 0
    48 min. 24:16 - Patryk Kuchczyński zdobył kolejną  bramkę dla polskiego zespołu.
    Skomentuj 0
    46 min. 23:15 - Patryk Kuchczyński zamienił rzut karny na bramkę i cały czas prowadzimy różnicą ośmiu trafień.
    Skomentuj 0
    45 min. 22:15 - Kwadrans do końca meczu, Michael Biegler oszczędza już swoich najlepszych graczy i posłał w bój rezerwowych - Pawła Niewrzawę, Damiana Krzysztofika oraz Wojciecha Gumińskiego.
    Skomentuj 0
    42 min. 21:13 - Jeden ze słowackich rozgrywających zaskoczył teraz Marcina Wicharego, ale utrzymujemy osiem trafień przewagi, bowiem bramkę dla polskiego zespołu zdobył Patryk Kuchczyński.
    Skomentuj 0
    41 min. 20:12 - Piotr Chrapkowski powiększa nasz dorobek, a w bramce kolejną skuteczną interwencją popisał się Marcin Wichary. Niestety tracimy piłkę w ataku.
    Skomentuj 0
    39 min. 19:12 - Po zmianie stron Polacy starają się długo rozgrywać atak pozycyjny i kończy akcje na skrzydłach. Tym razem rywale powstrzymali naszą próbę, ale na ławkę kar powędrował Ivan Kucharik.
    Skomentuj 0
    38 min. 19:11 - Długo rozgrywali swój atak Biało-czerwoni, ale co najważniejsze - uczynili to skutecznie. Mariusz Jurkiewicz kolejny raz przedarł się na szósty metr i pokonał bramkarza rywali.
    Skomentuj 0
    36 min. 18:11 - Przełamali swoją niemoc Słowacy - po stracie Biało-czerwonych rywale wyprowadzili kontratak i po raz pierwszy pokonali "Wichurę".
    Skomentuj 0
    35 min. 18:10 - Bardzo solidnie wygląda nasza defensywa w pierwszych minutach drugiej połowy. Słowacy kolejny raz stracili teraz piłkę, wcześniej zaś skuteczną interwencją popisał się Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    34 min. 18:10 - Mariusz Jurkiewicz i Krzysztof Lijewski powiększają nasze prowadzenie do ośmiu bramek! Kapitalny start Polaków!
    Skomentuj 0
    32 min. 16:10 - Dobry start Polaków nie tylko w ataku, ale też i w obronie. Słowacy zgubili piłkę, ponadto rzut jednego z rywali obronił Marcin Wichary.
    Skomentuj 0
    31 min. 16:10 - Drugą połowę spotkania zaczynamy od trafienia Piotra Chrapkowskiego!
    Skomentuj 0
    Wracamy już do katowickiego Spodka na drugą połowę meczu Polska - Słowacja. Przypominamy, do przerwy wygrywamy 15:10.
    Skomentuj 0
    Były momenty znakomite, były też poważne przestoje, ale po trzydziestu minutach gry pięciobramkowe prowadzenie to dobry wynik. Początek drugiej części meczu już za niespełna kwadrans, zostańcie z nami!
    Skomentuj 0
    30 min. 15:10 - Żadna z drużyn nie zdobyła już bramki w końcówce pierwszej połowy. Prowadzimy do przerwy różnicą pięciu trafień!
    Skomentuj 0
    29 min. 15:10 - Niecelnie z drugiej linii rzucał jeden ze Słowaków, dzięki czemu Polacy mieli okazję do powiększenia prowadzenia. Mariusz Jurkiewicz zdecydował się na indywidualną akcję i zdobył dla nas piętnastą bramkę!
    Skomentuj 0
    28 min. 14:10 - Selekcjoner słowackiej reprezentacji Zoltan Heister poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Nie klei się gra Słowakom, ale Biało-czerwoni zdecydowanie lepiej zaczęli grać w obronie.
    Skomentuj 0
    27 min. 14:10 - Kolejna strata Słowaków i kolejna bramka Biało-czerwonych! Tym razem na listę strzelców wpisał Mariusz Jurkiewicz, a ponownie podawał Andrzej Rojewski.
    Skomentuj 0
    25 min. 13:10 - Słowacy popełnili błąd w ofensywie, co grający w przewadze Polacy wykorzystali z zimną krwią. Andrzej Rojewski świetnie dograł do skrzydła i Michał Daszek pokonał bramkarza rywali.
    Skomentuj 0
    24 min. 12:10 - Wracamy na odpowiednie tory! Sławomir Szmal po raz kolejny zatrzymał lewoskrzydłowego słowackiej ekipy, a ponownie na listę strzelców wpisał się Bartosz Jurecki. Ponownie wygrywamy różnicą dwóch trafień.
    Skomentuj 0
    23 min. 11:10 - Wróciliśmy do gry z kołem i od razu przyniosło to efekty - Bartosz Jurecki zdobył dla nas jedenastą bramkę i ponownie prowadzimy!
    Skomentuj 0
    23 min. 10:10 - Michael Biegler poprosił o czas dla swojego zespołu. Ostatnie minuty nie były najlepsze dla naszej ekipy...
    Skomentuj 0
    22 min. 10:10 - Zacięliśmy się w ostatnich minutach w ataku i rywale skrzętnie na tym korzystają. Tym razem z drugiej linii chybił Andrzej Rojewski, a dla Słowaków piękną bramkę zdobył Tomas Kysel.
    Skomentuj 0
    21 min. 10:9 - Ratuje nas teraz Sławomir Szmal! Na ławkę kar powędrowali Piotr Grabarczyk i Mariusz Jurkiewicz, mimo tego Słowacy nie zdobyli bramki.
    Skomentuj 1
    • mitek-nar Zgłoś komentarz
      wstyd taka gra z 2 garniturem w 2 kategorii reprezentacji w Europie, nie umniejszając
      18 min. 10:8 - Ajjj mogliśmy teraz wyprowadzić kontratak, bo skuteczną interwencją popisał się Sławomir Szmal, ale zgubiliśmy piłkę. Słowacy w trzeciej próbie trafili do siatki, na szczęście kolejną bramkę zdobył też Adam Wiśniewski.
      Skomentuj 0
      17 min. 9:7 - Kolejna, już trzecia dwuminutowa kara dla naszych rywali i ponownie grać będziemy w przewadze. Bardzo ładnie rozegraną akcję kończy z lewego skrzydła Adam Wiśniewski.
      Skomentuj 0
      16 min. 8:7 - Okres słabszej gry Biało-czerwonych, straciliśmy teraz piłkę w ataku i Słowacy wyprowadzili szybką kontrę. Wygrywamy 8:7, pasuje jednak trafić ponownie do siatki rywali.
      Skomentuj 0
      14 min. 8:5 - Słowacy przełamali naszą defensywę, ale na szczęście większych problemów nie przynosi nam jak na razie gra w ataku. Kolejny raz na kole odnalazł się Kamil Syprzak i zdobył dla nas ósmą bramkę.
      Skomentuj 0
      12 min. 7:4 - Skutecznie w defensywie interweniował Krzysztof Lijewski, blokując rzut rywali. Kontrę w drugie tempo na bramkę zamienił zaś Kamil Syprzak i wygrywamy już 7:4.
      Skomentuj 0
      10 min. 6:4 - Michał Daszek i Peter Masica wpisali się na listę strzelców. Utrzymujemy dwie bramki przewagi.
      Skomentuj 1
      8 min. 5:3 - Skutecznie w bramce Sławomir Szmal. Polacy grają w osłabieniu po karze dla Mariusza Jurkiewicza, który powstrzymał kontratak rywali.
      Skomentuj 0
      7 min. 5:3 - Wracamy na dwubramkowe prowadzenie! Krzysztof Lijewski zdobył dla nas czwartą bramkę w meczu, a chwilę później już podczas gry w osłabieniu na listę strzelców wpisał się Adam Wiśniewski.
      Skomentuj 1
        póty co stara gwardia z 2 garniturem Słowaków.... czekam na dobry występ ubiegajacych się o grze w niej..
        6 min. 3:3 - I mamy remis. Krzysztof Lijewski i Piotr Grabarczyk zaspali w obronie, a jeden ze Słowaków zdołał "wjechać" na szósty metr.
        Skomentuj 0
        5 min. 3:2 - Ajjj szkoda, bo była okazja do powiększenia prowadzenia, ale Michał Daszek przestrzelił w dogodnej sytuacji. Rywale zaś zmniejszają straty mimo gry w osłabieniu.
        Skomentuj 1
          tego typu zagrania w przypadku tego typu kadrowiczów którzy dopiero walczą o stałe miejsce w kadrze trzeba surowo oceniac, to oni maja ise pokazywac z jak najlepszej perfekcyjnej wrecz
          Czytaj całość
          strony..
          4 min. 3:1 - Seria błędów po obu stronach parkietu kończy się kolejnym trafieniem Polaków. Znowu dobrze współpracowaliśmy z kołem, znowu udało się nam wywalczyć rzut karny Z linii siedmiu metrów ponownie nie pomylił się Michał Daszek.
          Skomentuj 0
          3 min. 2:1 - Biało-czerwoni próbowali zakończyć swój pierwszy atak pozycyjny trafieniem z koła, ale Słowacy udanie ich powstrzymali. W kolejnej akcji udało się nam wywalczyć rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Daszek.
          Skomentuj 0
          2 min. 1:1 - Marek Kovacek zaskoczył naszą defensywę i mamy remis.
          Skomentuj 0
          1 min. 1:0 - Ze środka rozpoczęli Słowacy. Pierwszą akcję rywali zatrzymuje Sławomir Szmal, a dla nas bramkę zdobywa Krzysztof Lijewski. Prowadzimy!
          Skomentuj 1
          Około trzy tysiące kibiców zebranych w katowickim Spodku odśpiewało Mazurka Dąbrowskiego. Zawodnicy są już gotowi do gry, pora na pierwszy sprawdzian reprezentacji Polski przed MŚ w Katarze. Zaczynamy!
          Skomentuj 0
          Pora na hymny!
          Skomentuj 0
          Przypominamy, że dzisiaj rozegrane zostało już jedno spotkanie turnieju Christmas Cup - Czechy zremisowały z Węgrami 26:26.
          Skomentuj 0
          Polscy i słowaccy szczypiorniści zakończyli już przedmeczową rozgrzewkę, trwa oficjalna prezentacja bohaterów dzisiejszego widowiska w katowickim Spodku. Startujemy już za kilka minut!
          Skomentuj 0
          Biało-czerwoni już od niemal dwudziestu minut rozgrzewają się przed potyczką ze Słowakami. Dzisiaj nasza kadra zagra bez sześciu zawodników.
          Skomentuj 3
          Za nami pierwszy mecz turnieju w Katowicach. Spotkanie Czechów z Węgrami nie stało na zbyt wysokim poziomie, mamy jednak nadzieję że dzisiejsze danie główne, czyli potyczka Polaków ze Słowacją dostarczy nam więcej emocji. Początek meczu za 50 minut. Zostańcie z nami!
          Skomentuj 0
          60 min. 26:26 - Czechy - Węgry na remis!
          Skomentuj 0
          60 min. 26:26 - Węgrzy stracili piłkę i to Czesi będą mieli szansę do przechylenia szali zwycięstwa na swą korzyść. Trzy sekundy do końca spotkania, o czas poprosili Jan Filip i Daniel Kubes.
          Skomentuj 0
          59 min. 26:26 - Minuta do końca spotkania i mamy remis! Tomas Cip doprowadził do wyrównania, choć Węgrzy jeszcze minutę temu wygrywali 26:24. Sześćdziesiąt sekund do końca!
          Skomentuj 0
          56 min. 23:24 - I Madziarzy są już na prowadzeniu. Cztery minuty do końca spotkania, mieliśmy chwilę przerwy po tym jak kontuzji kolana doznał czeski kołowy Libor Hanisch.
          Skomentuj 0
          53 min. 23:23 - Madziarzy dopięli swego i ponownie doprowadzili do remisu. Świetnie broni Pallag, choć Czesi popełnili też sporo prostych błędów. Siedem minut do końca meczu.
          Skomentuj 0
          47 min. 22:21 - Utrzymuje się przewaga czeskiego zespołu, choć Madziarzy za sprawą interwencji Pallaga zdołali w pewnym momencie doprowadzić do remisu.
          Skomentuj 0
          40 min. 19:17 - Rośnie przewaga czeskiej reprezentacji, mimo że nasi sąsiedzi grę w dwuosobowej przewadze przegrali 0:1. Po czterdziestu minutach gry Czesi prowadzą 19:17.
          Skomentuj 0
          36 min. 16:15 - W Spodku rozpoczęła się już druga połowa meczu między reprezentacjami Czech i Węgier. Po sześciu minutach gry Czesi nieznacznie prowadzą.
          Skomentuj 0
          30 min. 13:13 - Remis do przerwy w meczu Czechów z Węgrami! W pierwszej połowie nie zabrakło ładnych bramek, ale też i przestrzelonych dogodnych sytuacji. Wracamy za około kwadrans na drugą część meczu!
          Skomentuj 0
          25 min. 11:11 - Kapitalne dwie minuty Czechów! Podopieczni Jana Filipa i Daniela Kubesa szybko odrobili trzy bramki straty, za sprawą Jana Sobola doprowadzając do remisu 11:11. Pięć minut do końca pierwszej połowy.
          Skomentuj 0
          23 min. 8:11 - Rośnie przewaga Madziarów. W bramce kolejny raz skuteczną interwencją popisał się Pallag, a kontratak wykończył Laszlo Nemeth. Na siedem minut przed przerwą jest 11:8.
          Skomentuj 0
          19 min. 7:9 - Węgrzy obejmują dwubramkowe prowadzenie. Z dobrej strony w bramce Madziarów w kilku ostatnich minutach pokazał się Peter Pallag, podopieczni Istvana Juhasza kilka razy skutecznie zagrali też w ofensywie.
          Skomentuj 0
          12 min. 4:5 - Wyrównał się poziom rywalizacji w Spodku, obie ekipy grają teraz bramka za bramkę. Na minimalne prowadzenie wysunął przed chwilą Węgrów Akos Lele.
          Skomentuj 0
          8 min. 2:2 - Zmarnowali trzy akcje z rzędu Węgrzy, na czym skorzystali natychmiast ich rywale, za sprawą Ondreja Zdrahali i Jiriego Motla doprowadzając do remisu. Po ośmiu minutach jest 2:2.
          Skomentuj 0
          4 min. 0:2 - Dobry początek reprezentacji Węgier, która po czterech minutach prowadzi 2:0. Wynik meczu otworzył Akos Lele, chwilę później w dogodnej sytuacji pomylił się Jan Sobol.
          Skomentuj 0
          Za nami hymny obu reprezentacji, już za chwilę startujemy z pierwszym meczem turnieju Christmas Cup!
          Skomentuj 1
          Co pisaliśmy o samym turnieju? Tutaj nasza zapowiedź zmagań:
          Skomentuj 0
          Reprezentacje Czech i Węgier są już na parkiecie katowickiego Spodka, rozpoczynamy oficjalną prezentację.
          Skomentuj 0
          Katowicki turniej jest pierwszym sprawdzianem dla polskiej kadry przed MŚ 2015 w Katarze. Biało-czerwoni podczas Christmas Cup wystąpią bez Bartłomieja Jaszki, który nie jest jeszcze w pełni sił po operacji barku.
          Skomentuj 0
          Witam serdecznie z katowickiego Spodka i zapraszam na relację z dwóch pierwszych meczów turnieju Christmas Cup 2014! Już za niespełna dziesięć minut rozpocznie się pierwsze spotkanie - Czechy zagrają z Węgrami. Zostańcie z nami!