Ewa Andrzejewska rusza na podbój Norwegii

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

[tag=28308]Ewa Andrzejewska[/tag] najbliższe miesiące spędzi w norweskim klubie Levanger HK. Szczypiornistka Vistalu Gdynia została wypożyczona do końca marca.

Ewa Andrzejewska to zawodniczka występująca na prawym rozegraniu. W tym sezonie nie może jednak liczyć na zbyt wiele minut na boisku, bowiem pierwszym wyborem Pawła Tetelewskiego jest Aleksandra Zych. Dla niespełna 23-letniej rozgrywającej wypożyczenie do Levanger HK będzie okazją do zebrania cennego doświadczenia oraz miejmy nadzieję gry w większym wymiarze czasowym.  [ad=rectangle] Levanger HK do niedawna należał do czołowych zespołów ligi norweskiej. W sezonie 2013/2014 szczypiornistki tego klubu rywalizowały w Pucharze EHF. Niestety ligowe zmagania zakończyły na przedostatnim miejscu i zostały zdegradowane. Po spadku rolę trenera powierzono Jensowi Steffensenowi, byłemu szkoleniowcowi Vistalu Gdynia. W klubie tym zakotwiczyła także Monika Odrowska.

Zespół ten jednak nie prędko powróci do ligowej elity. Levanger HK po 13. kolejkach zajmuje przedostanie miejsce w tabeli skutkujące degradacją do rozgrywek niżej klasy. Do bezpiecznej 10. lokaty traci cztery punkty.

- Zawsze miałem marzenie, by grać za granicą, teraz będę miała taką możliwość. Przez 3 miesiące będę występowała w Norwegii, już nie mogę się doczekać. Słyszałem bardzo pozytywne opinie na temat klubu od Moniki Odrowskiej i Jensa Steffensena. Mam nadzieję, że pomogę drużynie zdobywać punkty niezbędne do utrzymania - powiedziała zawodniczka.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (10)
avatar
eb
10.01.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Czas najwyższy podzielić się tym dobrem niewykorzystywanym.  
avatar
aaod
8.01.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Ale wy wszyscy macie problem.Spuszczacie sie jak byk przed krową.  
avatar
Observator
8.01.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Od 2015/16 zapraszamy do Kozigrodu - tu też ładnie :) !  
avatar
Mark211
8.01.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Dziwna decyzja. Ławka Vistalu i tak jest krótka, pozostaje więc 7 rozgrywających (Iwona kontuzja wiec 6)  
avatar
Kuba Andruk
8.01.2015
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Pełno kontuzji w Vistalu i oddają reprezentantkę Polski w środku sezonu? Pewnie kasa na ten sezon już się skończyła :P