Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

MŚ 2015: Cupić, Strlek i Musa trzonem kadry Chorwacji, kilka nowych twarzy w talii Goluzy

Opiekun Chorwatów, Slavko Goluza na MŚ do Kataru zabierze 19 zawodników. Wśród nich są gracze Vive Tauronu Kielce: Ivan Cupić, Manuel Strlek oraz Zeljko Musa, ale nie brakuje też nowych twarzy.
Paweł Nowakowski
Paweł Nowakowski

Brązowi medaliści mistrzostw świata sprzed dwóch lat w weekend rozegrali na własnym parkiecie dwa mecze z Serbią, zwyciężając 35:28 i 34:30. Z kapitalnej strony pokazali się w tych pojedynkach Ivan Cupić oraz Manuel Strlek, od lat stanowiący o sile reprezentacjiChorwacji na skrzydłach.

Slavko Goluza stawia na sprawdzony skład, nie omieszkał jednak na turniej zabrać kilku nowych twarzy. Są nimi Ilija Brozović, Sandro Obranović z PPD Zagrzeb oraz notujący kapitalne występy w Celje Pivovarnej Lasko, zwłaszcza w rozgrywkach Ligi Mistrzów Ivan Slisković czy Igor Karacić z Vardaru Skopje.


Ekipa z Bałkanów na MŚ 2015 rywalizować będzie w grupie B, za rywali mając Austrię, Tunezję, Iran, Macedonię oraz Bośnię i Hercegowinę. Z pierwszą z wymienionych drużyn Hrvatska rozpocznie zmagania w czempionacie globu.

19-osobowy skład reprezentacji Chorwacji na MŚ 2015

Bramkarze: Mirko Alilović (MKB Veszprem), Ivan Pesić (Meshkov Brześć), Filip Ivić (PPD Zagreb).

Rozgrywający: Ilija Brozović, Luka Stepancić, Sandro Obranović, Josip Valcić (wszyscy PPD Zagreb), Damir Bicanić (Chambery Savoie), Marko Kopljar (Paris Saint-Germain), Igor Karacić (Vardar Skopje), Domagoj Duvnjak (THW Kiel), Ivan Slisković (Celje Pivovarna Lasko).

Skrzydłowi: Manuel Strlek, Ivan Cupić (obaj Vive Tauron Kielce), Ivan Nincević (Besiktas Stambuł), Zlatko Horvat (PPD Zagrzeb).

Obrotowi: Zeljko Musa (Vive Tauron Kielce), Jakov Gojun, Igor Vori (obaj Paris-Saint Germain).

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (3):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×