WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Oceny SportoweFakty.pl: Słaba bramka, niewidoczne skrzydła

Reprezentacja Polski na inaugurację mistrzostw świata uległa Niemcom. Biało-Czerwonym do sukcesu zabrakło dobrej gry bramkarzy, nie zachwycili także skrzydłowi, choć to akurat nie jest zaskoczeniem.
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Bramkarze:
Sławomir Szmal - 2 - W spotkaniach eliminacyjnych do mistrzostw świata z Niemcami bardzo dobrze spisywał się Sławomir Szmal. Niestety jego występ w pierwszym meczu mundialu wypadł blado. Koledzy z obrony nie pomagali mu, a Niemcy rzucali bardzo precyzyjnie, często poza jego zasięgiem. Na swoim koncie zapisał 19 proc. udanych interwencji. 

Piotr Wyszomirski - 3 - W drugiej połowie na parkiecie pojawił się Piotr Wyszomirski i od razu zapisał na swoim koncie kilka udanych interwencji. Niestety jego obrony na niewiele się zdały, bowiem sędziowie po przewinieniach dyktowali rzuty karne dla Niemców. Spotkanie zakończył ze skutecznością 20 proc.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (12):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wawiak 0
  Oceny po meczu są zawsze bardzo celne i jakże właściwe, ze znawstwem, z troską.
  Co składa się na drużynę :
  1. umiejętności trenera
  2. umiejętności zawodników
  W tym meczu czegoś zabrakło. Chciałbym powiedzieć "wypadek przy pracy", czy tak, przekonamy się niebawem. Na dzisiaj mogę powiedzieć : mecz a Francją coraz bliżej, Olimpiada coraz dalej. Po takim meczu trudno być optymistą. Buńczuczne wypowiedzi "pokażemy im miejsce w szeregu" mogą tylko drażnić. Nie ma i nie będzie dla nas łatwych meczów. Pokazały to Rosja i Argentyna. Dania - gdy obudzi się Hansen - jest poza zasięgiem.
  Cały czas zastanawiam się czy dobrze został wykorzystany okres przygotowawczy przed turniejem ? Sądzę, że nie. Pokazały to turnieje w Katowicach i Oviedo. Co było do poprawy - pozostało. Zawodnicy zamiast trenować mieli wolne. Czasu na trening nie zostało, a było co poprawiać.
  Moje ogólne oceny po tym meczu :
  1. bramkarze - co mają bronić jeżeli 90% rzutów przeciwnika z 6-go metra albo karnego ?
  2. skrzydła - nie istnieją, nie ma co oceniać, czy połówki wogóle wiedzą, że coś takiego istnieje, czy trener ....
  3. półlewe - porażająca szybkość Chrapkowskiego, Jurecki chyba bez formy, Pan Karol na ławce
  4. środek - czy jest ?, Jurecki nie daje sobie rady, Jurkiewicz po kontuzji
  5. półprawe - jeden Lijewski to zdecydowanie za mało
  6. koło - bardzo słabo w każdym elemencie
  7. kontra - zero
  8. atak - słabiutko
  9. gra w przewadze - brak
  10. gra w osłabieniu - jak to w osłabieniu
  11. gra w obronie - czarna rozpacz
  Mam nadzieję, że coś w grze nieco się polepszy. Łatwo nie będzie i na jakiś spektakularny sukces chyba nie ma co liczyć. Bardzo chciałbym się mylić.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Petrochemia 0
  Teza "skrzydła słabo" jest prawdziwa, dlaczego? Bo nie gramy skrzydłami no to jak mamy mieć dobre skrzydła? Wirtuozów nie mamy na skrzydłach, ale tragedii światowej tam nie ma. Trzeba im wypracować dogodne pozycje wtedy bramki będą padały.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • cezarWP 0
  Nieprawda, była i druga (wcale nie łatwa), którą zresztą "w swoim stylu" zmarnował.
  skejd Też mnie wkurza to gadanie o słabych skrzydłach, podczas gdy oni tak naprawdę nie dostają piłek. Daszek przez cały mecz dostał 1 (słownie jedną) piłkę na skrzydło, którą zresztą wykorzystał. Oprócz tego raz rzucił z kontry i raz sam wypracował sobie pozycje, ładnie mijając Gensheimera. Czego można od niego oczekiwać więcej ? Przecież nie rzuci z 10 metrów, bo to nie jest jego zadanie. Wiśniewski jedną piłkę wykorzystał, potem w ważnym momencie się pomylił, ale nie ma skrzydłowych którzy rzucaliby wszystko. Taki Gensheimer rzucił 7 bramek, ale też 4 razy się pomylił. Groetzki - 4 bramki, ale też 2 pomyłki. Nie można oczekiwać że skrzydłowy dostanie jedną piłkę i bezwzględnie ma ją zamienić na bramkę. A niestety nasza taktyka nie przewiduje zbyt wielu podań do skrzydeł i to nawet wtedy gdy mają oni czystą pozycję (dzisiaj Gadżet w drugiej połowie pokazywał że jest sam przy grze w przewadze, ale piłki nie dostał).
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (9)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)
Pokaż więcej komentarzy (12)