Kielczanki potwierdziły wysoką formę - relacja z meczu MKS AZS UMCS Lublin - Korona Handball Kielce

Zawodniczki Korony Handball Kielce potwierdziły wysoką formę, jaką prezentują w tym roku. W sobotę wygrały w Lublinie z MKS-em AZS UMCS 24:20.

Michał Gałęzewski
W 2014 roku w lepszej sytuacji w tabeli była drużyna z Lublina, jednak w ostatnim czasie Korona Handball Kielce zaczęła grać coraz lepiej i po wysokim zwycięstwie z SMS-em ZPRP Płock dała jasny sygnał, że będzie się liczyła w walce o utrzymanie w I lidze.
Już od początku spotkania zespół gości zaczął narzucać swój styl gry. Po bramce Anny Pindy, kielczanki w szóstej minucie prowadziły już 4:1. Po dwóch bramkach z rzędu w środkowej części pierwszej połowy, Korona Handball wyszła już nawet na czterobramkową przewagę.

MKS AZS UMCS starał się zmniejszyć stratę, nad czym mocno pracowała Edyta Charzyńska, jednak ekipa gości jak tylko traciła bramkę, momentalnie odpowiadała swoim trafieniem. W efekcie na jedenaście minut przed przerwą po rzucie Marty Rosińskiej, było już 13:8 dla Korony Handball.

Tuż po zmianie stron znakomicie w ataku grała najskuteczniejsza zawodniczka Korony Handball w tym sezonie - Marta Rosińska, której bramki zadecydowały o przewadze kieleckiej drużyny. Ostatecznie mimo aż dziewięciu bramek Weroniki Zarzyckiej, zespół gości wygrał 24:20 i opuścił ostatnie miejsce w lidze.

Szkoleniowiec zwycięskiej drużyny nie krył zadowolenia po wygranej w Lublinie. - Walka, charakter i zdeterminowanie - tak można w trzech słowach opisać postawę mojej drużyny w tym meczu. Gratuluję dziewczynom pierwszego zwycięstwa na wyjeździe. Na pewno stworzyły one świetne widowisko dla licznej grupy kibiców, którzy przyjechali na mecz i stworzyli atmosferę w której czuliśmy się jak u siebie. Wielkie dzięki dla nich od całego zespołu - powiedział Tomasz Popowicz.

MKS AZS UMCS Lublin - Korona Handball Kielce 20:24 (10:13)

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Zarzycka 9, Charzyńska 5, Pękalska 3, Lasek 2, Wojdyło 1 oraz Markowicz, Tatara, Szyszkowska, Juć, Kucharczyk.
Kary: 10 min.
Karne: 5/6.

Korona Handball: Januchta, Hibner, Kos - Rosińska 8, Pinda 5, Kędzior 3, Skowrońska 3, Bortnowska 2, Młynarska 2, Hynek 1 oraz Woźniak, Kaźmiruk, Hynek, Tutaj.
Kary: 8 min.
Karne: 5/7.

Kary: MKS AZS UMCS - 10 min. (Zarzycka 4 min., Pękalska 2 min., Charzyńska 2 min., Szyszkowska 2 min.), Korona Handball - 8 min. (Kaźmiruk 4 min., Rosińska 2 min., Skowrońska 2 min.).
Sędziowie: Mystkowski, Patyk