Rekordowa ofensywa do przerwy - relacja z meczu Warmia Traveland Olsztyn - AZS AWF Biała Podlaska

Nie było niespodzianki w meczu Warmia Traveland Olsztyn - AZS AWF Biała Podlaska. Podopieczni Karola Adamowicza wygrali 41:28, a do przerwy rzucili aż 27 bramek!

Michał Gałęzewski
Drużyny z Olsztyna i z Białej Podlaskiej znajdują się w zupełnie innej sytuacji. Ekipa z Warmii i Mazur zajmuje czwarte miejsce w lidze, natomiast ich niedzielni rywale zamykają tabelę i są coraz dalej od utrzymania w lidze.
Od pierwszych minut gospodarze niedzielnego meczu byli niezwykle skuteczni w ofensywie. Do bramki Akademików trafiali m.in. Dominik Droździk i Karol Królik, a po trafieniu tego pierwszego z karnego, w 15. minucie Warmia Traveland prowadziła już 15:7.

Do przerwy olsztynianie nie zwolnili tempa. Konsekwentnie powiększali przewagę nad outsiderem grupy A i do przerwy podopieczni Karola Adamowicza prowadzili już 27:13! Zapowiadał się więc niezwykle wysoki wynik, rzadko widywany na boiskach pierwszej ligi.

Po zmianie stron mecz się jednak wyrównał. W AZS-ie AWF-ie drogę do olsztyńskiej bramki znaleźli przede wszystkim Tomasz Kula i Marcin Stefaniec, a ekipa z Białej Podlaskiej uszczelniła obronę. W konsekwencji w 52. minucie, goście zmniejszyli stratę do jedenastu bramek.

O jakiejkolwiek niespodziance nie mogło być jednak mowy. Gospodarze szybko zapanowali nad swoją grą i na dwie minuty przed końcem, gdy na listę strzelców po raz czwarty wpisał się Michał Sikorski, Warmia Traveland wyszła na prowadzenie 41:26, by ostatecznie zwyciężyć 41:28.

Warmia Traveland Olsztyn -  AZS AWF Biała Podlaska 41:28 (27:13)

Warmia Traveland: Zakreta, Gawryś - Kopyciński 11, Droździk 8, Hegier 6, Królik 6, Sikorski 4, Kempiński 3, Bonk 1, Krawczyk 1, Jankowski 1 oraz Nogal.
Kary: 14 min.
Karne: 5/6.

AZS AWF: Chmurski, Mentel - Kula 11, Stefaniec 8, Wędrak 3, Helman 3, Chodur 1, Wasiłek 1, Kubajka 1 oraz Krawczyk.
Kary: 6 min.
Karne: 3/5.

Kary: Warmia Traveland - 14 min. (Droździk 4 min., Krawczyk 2 min., Sikorski 2 min., Nogal 2 min., Hegier 2 min., Kempiński 2 min.), AZS AWF - 6 min. (Krawczyk 2 min. - cz.k., Stefaniec 2 min.).
Sędziowie: Godzina, Kamrowski.