Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Sylwetki największych gwiazd reprezentacji Kataru

W reprezentacji Kataru prym wiodą zawodnicy bałkańskiego pochodzenia, znajdziemy tam jednak także Kubańczyka, Francuza czy Hiszpana. Kim są gwiazdy tej drużyny?

Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Zarko Marković (El Jaish)

Data urodzenia: 01.06.1986
Wzrost / Waga : 201 cm / 94 kg

Bramki na MŚ 2015: 55
Asysty na MŚ 2015: 21

Największą gwiazdą reprezentacji Kataru jest Zarko Marković. Urodził się w Cetinje, która wówczas leżała na terenie Jugosławii, a obecnie administrowana jest przez Czarnogórę. Początkowo reprezentował barwy Czarnogóry, z którą w 2008 roku wystąpił na mistrzostwach Europy. W drużynie tej rozegrał 30 spotkań, w których zdobył 95 bramek. 

Na co dzień Zarko Marković reprezentuje katarski klub El Jaish, wcześniej miał okazję występować w kilku znanych europejskich zespołach, jak MKB Veszprem czy HSV Hamburg. Warto podkreślić, że tylko Danijel Sarić reprezentuje barwy klubu ze Starego Kontynentu - FC Barcelony. Reszta zawodników skoszarowana została w Katarze, gdzie miała okazję dobrze przygotować się do mundialu. 

Zarko Marković to najlepszy strzelec reprezentacji Kataru. Do tej pory zdobył aż 55 bramek, co stawia go na 2. miejscu w klasyfikacji najskuteczniejszych graczy mundialu. Warto podkreślić, że leworęczny rozgrywający potrzebował do tego aż 102 rzutów, śmiało zatem można określić go mianem bombardiera. Zarko Marković jednak nie tylko zdobywa bramki, znakomicie też podaje, zaliczył już 21 asyst. Rozgrywający najlepsze występy zanotował w fazie grupowej przeciwko Chile (11 bramek) i Hiszpanii (10 bramek).

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • mitek-nar Zgłoś komentarz
  boję się tej zbieraniny zwanej szumnie Katarem- bo sa bardzo poukładaną formacją, boje się sędziów tzw. arbitrów, czy dorastają do obiektywnego sędziowania w takich warunkach.. może
  Czytaj całość
  to wszystko bezpodstawne ale ja ma tego typu mocne, ba nawet bardzo mocne obawy.. ja nie mam dobrych przeczuć i przed oczyma mam klimaty związane z meczami z takimi Macedończykami...
  • hbll Zgłoś komentarz
   Rozumiem, że przeciętny Kowalski (pensja 1500 zł, jeśli ma pracę) mógłby zrzec się naszego paszportu (po prostu z biedy), by dostać choć jedną dziesiątą tego, co Sarić czy
   Czytaj całość
   Marković. Ale nawet jeśli piłkarze ręczni to nie nożni, to jednak Saricia czy Markovicia z gry w klubie stać na dostatnie życie. Tu już nie chodzi o zapewnienie bytu rodzinie, zabezpieczenie się od biedy. Tu w grę wchodzi najzwyklejsza chciwość, która doprowadziła do wyrzeczenia się swojej ojczyzny. W Polsce powinien wejść do prawa jakiś przepis, zgodnie z którym Polak robiący taki numer zostaje pozbawiony naszego obywatelstwa. Bo to byłaby zwykła obraza rodaków. Nie mówiąc już o ludziach, którzy za ten kraj oddali więcej, zdrowie, rodzinę, czasem życie.
   • skalpel88 Zgłoś komentarz
    Damy rade
    • Janusz Szczepański Zgłoś komentarz
     to wszystko za mało na naszych gladiatorów ,Polska MŚ i basta