Kaszubki odjechały w II połowie - relacja z meczu UKS PCM Kościerzyna - MKS AZS UMCS Lublin

Zespół UKS-u PCM Kościerzyna pokonał MKS AZS UMCS Lublin 32:20. Jeden z dwóch najlepszych zespołów I ligi kobiet swoją przewagę zaczął budować dopiero od 23 minuty.

Michał Gałęzewski
Sytuacja w tabeli UKS-u PCM Kościerzyna i MKS-u AZS UMCS Lublin mocno się od siebie różni. Drużyna z Kaszub wraz z AZS-em Łączpol AWFiS Gdańsk walczy o awans do PGNiG Superligi kobiet. Lublinianki przed tą kolejką spotkań miały na swoim koncie cztery zwycięstwa, remis i osiem porażek.
Początek spotkania był wyrównany i nie wskazywał na to, że zakończy się dwunastobramkowym zwycięstwem gospodyń. W ekipie prowadzonej przez Izabelę Puchacz skuteczne były Edyta Charzyńska oraz Weronika Zarzycka i po 13 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 11:11. Od tego czasu zaczęły jednak dominować zawodniczki UKS-u PCM Kościerzyna.

Szczypiornistki, które prowadzi Dariusz Męczykowski rzuciły do przerwy sześć bramek tracąc zaledwie jedną i po skutecznym rzucie karnym najskuteczniejszej zawodniczki meczu - Magdaleny Ziółkowskiej, na przerwę ekipa gospodarzy schodziła z pięciobramkowym zapasem. Mimo złej sytuacji, lublinianki się nie poddały.

Zespół z południowo-wschodniej Polski w ciągu dziewięciu minut drugiej połowy zmniejszył stratę do dwóch bramek. To było jednak na tyle, jeśli chodzi o pozytywy w grze lublinianek. Do końca spotkania rzuciły one zaledwie trzy bramki, a UKS PCM z akcji na akcję powiększał swoją przewagę. Ostatecznie drużyna z Kościerzyna wygrała 32:20.

UKS PCM Kościerzyna - MKS AZS UMCS Lublin 32:20 (17:12)

UKS PCM: D.Brzezińska, Perłowska - Ziółkowska 10, Wasak 5, Żukowska 4, Górna 3, N.Brzezińska 3, Leśniak 1, Białek 1, Ziemienowicz 1, Sus 1, Wójcik 1, Jakubowska 1, Trawczyńska 1 oraz Siekańska.
Kary: 6 min.
Karne: 7/8.

MKS AZS UMCS: Nóżka, Gruszecka - Charzyńska 7, Lasek 5, Zarzycka 4, Markowska 2, Juć 1, Pękalska 1 oraz Blaszka, Tatara, Szyszkowska, Kucharczyk, Wojdyło.
Kary: 12 min.
Karne: 2/5.

Kary: UKS PCM - 6 min. (Wójcik 4 min., Wasak 2 min.), MKS AZS UMCS - 12 min. (Tatara 4 min., Blaszka 4 min., Zarzycka 2 min., Juć 2 min.).
Sędziowie: Kościewicz, Malandy